Boliwia w 6 dni. Szukając śladów Indian

Boliwia
Pixabay/onapujadas/CC0 Public Domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Boliwia
  • 6 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Symetryczny wulkan, Brama Słońca i stragany, na których znajdziemy przedmioty o magicznych właściwościach - to wszystko czeka na nas podczas tej wyprawy.

Villamar

Naszą podróż rozpoczniemy od odwiedzenia Zielonej Laguny u podnóża Licancabur Mountain, czyli symetrycznego wulkanu, mieszczącego się na granicy między Chile i Boliwią. Potem czas na pustynię w Pampas de Dali, Laguny Chalviri i gorące źródła w Polques Sol de Manana.

Następnie udamy się do Red Laguny, czyli miejsca otoczonego szczególną ochroną przez konwencję ramsarską, ze względu na gniazdowanie tu ponad 30 tysięcy flamingów andyjskich. Pod wieczór docieramy do Villamar, by spędzić tam noc. 

Alota

Rano jedziemy na północ do Alota, mijając imponujące obszary formacji skalnych, stworzonych przez erozję. Naszym głównym celem jest Uyuni Salt Flats, czyli największe na świecie solnisko, znajdujące się na obszarze płaskowyżu w Andach ponad 3600 metrów nad poziomem morza. Zajmuje ono powierzchnię około 10 600 km². 

Dziś warto również wybrać się do Isla Incahuasi, gdzie można oglądać wulkaniczne skały i potężne kaktusy. 

Altiplano

Dziś zobaczymy Altiplano, czyli płaskowyż znajdujący się w Andach Środkowych, drugi co do wielkości na naszym globie. 

Tiahuanaco

Dziś udamy się do Tiahuanaco, leżącego w pobliżu jeziora Titicaca i będącego kolebką dawnych kultur indiańskich. Nie bez powodu miejsce te zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Po dziś nie wiadomo, dlaczego opustoszało. Ruiny sugerują, że miasto obejmowało trzy rozlegle dzielnice: część mieszkalno-rzemieślniczą, świątynną oraz piramidalną, zajmując w sumie ponad 420 hektarów.

Zachowało się sporo wyrobów ceramicznych, warto zwrócić także uwagę na Bramę Słońca, która została zbudowana z bloku andezytu. Miejsce to zarówno dla peruwiańskich i boliwijskich Indian miało szczególną wartość.

La Paz

Tego dnia kroczyć będziemy przez La Paz, zwiedzając uliczne stragany, oferujące wyroby rękodzielnicze, tkaniny i przedmioty o rzekomo magicznych właściwościach. Przejdziemy przez kolonialną część miasta, zobaczymy kościół San Francisco, Gold Museum Murillo Square i replikę świątyni Tiahuanaco.

Następnie udamy się do nowoczesnej części miasta, by odwiedzić Valley of the Moon. Erozje sprawiły, że skały przyjmują tutaj niezwykle fantazyjne kształty.

La Paz

Ostatni dzień przeznaczamy na załatwienie wszystkich formalności związanych z opuszczeniem hotelu. Jeśli czas pozwoli, warto wybrać się na szybkie zakupy lub ostatni spacer. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij