Botswana w 6 dni. Helikopterem, kanoe i terenówką

Botswana
Wikimedia/Roger Culos/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Botswana
  • 6 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobaczymy stada słoni, przelecimy się helikopterem nad parkiem narodowym i zwiedzimy pozostałości po brytyjskim forcie.

Maun 

Po przylocie do miejscowości Maun rozpoczynamy zwiedzanie Delty Okawango, największej na świecie delty śródlądowej. Niegdyś rzeka Okawango uchodziła do jeziora Makgadikgadi. Wyschło ono jednak 10 tysięcy lat temu i obecnie w jego miejscu znajduje się kotlina Kalahari. 

Delta Okawango

Dziś będziemy mieli możliwość przepłynięcia się tradycyjnym środkiem transportu na delcie – mokoro, czyli afrykańską odmianą kanoe. Pójdziemy również na pieszą wędrówkę, by móc z bliska oglądać jeden z ostatnich na świecie dziewiczych obszarów dzikiej przyrody.

Caprivi Strip

Przekroczymy dzisiaj granicę Namibii, obierając za cel Caprivi Strip. Część dnia spędzimy podróżując przez rezerwaty przyrody, gdzie zawsze istnieje możliwość zobaczenia dzikich zwierząt. Na noc zatrzymamy się w niewielkiej odległości od granicy z Botswaną, gdzie przygotujemy się na atrakcję kolejnego dnia – Park Narodowy Chobe. 

Park Narodowy Chobe - Kasane

Wracamy na teren Botswany i docieramy do obozu przy rzece Chore. Przesiadamy się do samochodów z napędem na cztery koła, którymi bez problemu podjedziemy na brzegi rzek, gdzie można zobaczyć stada słoni. Warto również udać się w rejs niewielkimi łodziami. Na spoczynek udajemy się do Kasane - miasta leżącego tuż przy granicy z Namibią, Zambią oraz Zimbabwe.

Kasane - Park Narodowy Wodospadów Wiktorii

Dzisiaj przekroczymy granicę Zimbabwe, by zobaczyć niesamowite wodospady Wiktorii. Zanim Europejczycy pojawili się na tych terenach, były określane piękną nazwą Mosi-oa-Tunya, co w języku lokalnego plemienia Kololo oznacza: "Mgła, która grzmi".

Wodospady są uważane za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata, a park narodowy, w którym się znajdują, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż główną atrakcją jest podziwianie przyrody i trzech części wodospadu Wiktorii (głównej, wschodniej oraz tęczowej), możemy również dostarczyć sobie nieco adrenaliny korzystając z atrakcji dodatkowych, takich jak przelot helikopterem nad okolicą czy skok na bungee. Dla osób ceniących sobie dla odmiany spokój i relaks, możliwe jest zwiedzenie pobliskich zakładów rzemieślniczych.

Park Narodowy Wodospadów Wiktorii - Gaborone

Dziś czeka nas przeprawa do portu lotniczego, położonego w odległości około 20 kilometrów od parku narodowego, w którym się znajdujemy. Naszym celem jest Gaborone, czyli stolica Botswany. W mieście tym znajdują się dwa muzea, ogród botaniczny oraz zoologiczny. Warto również zobaczyć pozostałości po brytyjskim forcie z końca XVIII wieku, cytadelę oraz ratusz z 1901 roku.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij