Brunei w 3 dni. Posmakuj orientu

Brunei
Flickr/Adib Wahab/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Brunei
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobaczysz wioskę wybudowaną na wodzie i pałac zdobiony złotem oraz poszukasz zagrożonych wyginięciem nosaczy sundajskich.

Bandar Seri Begwan

Dziś zwiedzisz Bandar Seri Begwan, czyli największe miasto Brunei, będące jednocześnie jego stolicą. Wizytówką aglomeracji jest przepiękny meczet Sultan Omar Ali Saifuddin. Oprócz niego warto zobaczyć posiadłość królewską, której wnętrze jest ozdobione prawdziwym złotem!

Ponadto w mieście warto zobaczyć Muzeum Narodowe, Centrum Sztuki i Rękodzieła oraz kilka urokliwych parków. Osoby zainteresowane dziejami Brunei powinny również zwiedzić grobowce sułtanów Bolkiaha i Sharif Aliego, a także mauzoleum Danga Ayanga – legendarnej postaci Brunei.

Bandar Seri Begwan

Kontynuuj zwiedzanie stolicy Brunei. Rano odwiedź słynne targowisko Kianggeh, gdzie zaopatrzysz się w wiele świeżych przysmaków (przede wszystkim w owoce i warzywa).

Udaj się też do Kampong Ayer – dzielnicy, w której znajdują się domy wybudowane na palach wbitych bezpośrednio w dno rzeki Brunei. Po zwiedzaniu miasta wsiądź do łodzi i udaj się  w malowniczy rejs wokół „wiosek na wodzie”. Tutejsi mieszkańcy poczęstują cię różnymi specjałami, np. mleczkiem kokosowym, sokami ze świeżo wyciśniętych owoców oraz narodowym daniem Brunei – sosem Ambuyat.

Rejs po rzece Brunei

Dziś udaj się na przystań w stolicy i wsiądź do jednej z przycumowanych tutaj drewnianych łódek. Czeka na ciebie wspaniały rejs po rzece Brunei, podczas którego znów zobaczysz najbardziej reprezentatywne miejsca miasta, tym razem z innej perspektywy.

Łódź kierować się będzie również wzdłuż tropikalnych lasów Brunei. Przy odrobinie szczęścia uda ci się dostrzeć polujące na małe ryby zimorodki! Oprócz tego istnieje spore prawdopodobieństwo spotkania majestatycznych czapli białych. Wypatruj również zagrożonych wyginięciem nosaczy sundajskich - charakterystycznych przedstawicieli koczkodanów, którzy wyróżniają się jaskrawą pomarańczową barwą oraz dużymi nosami.

Po zakończeniu rejsu udaj się do hotelu. Jeśli masz jeszcze odrobinę czasu, wybierz się na ostatni spacer po stolicy Brunei, a następnie przygotuj do wylotu.  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij