Burundi w 8 dni. Śladem historycznych miejsc i wyjątkowych smaków

Hipopotam w Burundi
Flickr/Dave Proffer/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Burundi
  • 8 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zajrzyj na plantację herbaty, wypocznij przy wodospadach, które mają, wedle wierzeń, uzdrawiające właściwości oraz wejdź do... „Wąwozu Niemców”.

Bużumbura

Wyprawę po Burundi rozpocznij od przybycia do stolicy tego kraju – Bużumbury. Wybierz się do któregoś z trzech tutejszych muzeów i poznaj historię kształtowania się tej miejscowości. Koniecznie zajrzyj także do restauracji i spróbuj tradycyjnych burgundzkich przysmaków. Polecamy szczególnie smażoną fasolę Ibiharage lub smażone banany.

Bużumbura

Dziś kontynuuj zwiedzanie stolicy Burundi. Zwróć uwagę na budynki, które powstały za czasów administracji niemieckiej (na przykład Dom Naczelnika Poczty). Jeśli chcesz odpocząć, zażyj kąpieli słonecznych na malowniczych plażach.

Bużumbura - Park Narodowy Rusizi - Ijenda - Bużumbura

Dziś wybierz się do Parku Narodowego, znajdującego się nad rzeką Rusizi. Oddalony od Bużumbury o 15 kilometrów rezerwat stanowi naturalne środowisko hipopotamów, sitatung sawannowych oraz wielu gatunków ptaków. Miłośnikom herbaty polecamy natomiast udać się na plantację tej rośliny, która znajduje się w leżącej nieopodal wiosce Ijenda.

Bużumbura - Rumonge

Dziś kieruj się w stronę miasta Rumonge. Zobacz słynny kamień Livingstone-Stanley Monument, który został tu postawiony na pamiątkę spotkania Davida Livingstona i Henry’ego Mortona Stanleya. Obaj panowie byli znanymi w XIX wieku podróżnikami i misjonarzami. Pierwszy z nich po jednej z wielu wypraw został uznany za zaginionego. Stanley ze swoją ekspedycją wyruszył więc na jego poszukiwania. I to właśnie w Rumonge dwaj podróżnicy trafili wreszcie na siebie, a Stanley, zgodnie z zasadami dobrego wychowania, zadał legendarne pytanie: „Dr Livingstone, jak mniemam?”. Wypowiedź ta stała się kultowa, głównie za sprawą komizmu całej sytuacji. Stanley bowiem doskonale wiedział, że spotkał właśnie zaginionego podróżnika, ponieważ w najbliższej okolicy nie było żadnych innych Europejczyków! Ponieważ jednak nie zostali sobie wcześniej przedstawieni, musiał zadać to nietypowe pytanie.

Gdy już zobaczysz pamiątkę po tej sytuacji, udaj się do Rumonge, gdzie będziesz mógł obserwować, jak powstaje olej palmowy!

Rumonge - Jezioro Tanganika

Dziś udaj się w rejs po jeziorze Tanganika. A następnie udaj się do źródeł Nilu, niedaleko miejscowości Rutana.

Jezioro Tanganika - Nyakuza - Chutes de la Kalera

Dziś zobacz tzw. „Wąwóz Niemców” w Nyakuzie. Nazwa tego zapierającego dech w piersiach miejsca wzięła się stąd, że w czasie I wojny światowej mieścił się tutaj niemiecki posterunek. Następnie kieruj się w stronę Chutes de la Kalera – imponującego kompleksu wodospadów, które według ludowych wierzeń, mają uzdrowicielskie właściwości.

Chutes de la Kalera - Gitega

Dziś odwiedź mieszczące się w mieście Gitega Muzeum Narodowe, w którym znajduje się kolekcja wyjątkowych afrykańskich artefaktów – naczyń, mebli i instrumentów. Wybierz się także na wzgórze Gishora, na którym będziesz mógł zobaczyć spektakl tutejszych muzyków.

Gitega - Bużumbura

Udaj się w rejs ręcznie wyrabianymi kajakami po jeziorze Lac Rwihinda, a następnie wróć do stolicy. Jeśli czas pozwoli, kup kilka pamiątek przed wyjazdem lub odpocznij na plaży. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij