Chiny w 9 dni. Gdzie nowoczesność miesza się z historią

Xi'an
Wieża bębna w Xi'an | Fot.: Tomasz Bonek, Źródło: Wyprawy Marzeń

Szczegóły


  • Chiny
  • 9 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Podczas podróży z Szanghaju do Pekinu przez Xi’an zobaczysz wszystkie najważniejsze zabytki Państwa Środka: między innymi słynny Wielki Mur Chiński oraz Terakotową Armię.

Szanghaj

W nowoczesnym Szanghaju udaj się na krótki spacer po ulicach tego tętniącego życiem miasta. Podziwiaj niezwykłe wieżowce – m.in. Shanghai Tower (632 metry wysokości) oraz Shanghai World Financial Center (492 metry). Warto tu zobaczyć również Plac Ludowy, ogród Yuyuan, Muzeum Szanghaju, a także… pomnik Chopina!

Szanghaj

Drugi dzień w Szanghaju rozpocznij od wizyty w Bund – nadbrzeżnej promenadzie znajdującej się przy rzece Huangpu. Historia tego miejsca sięga XIX wieku. Na początku dwudziestego stulecia Bund stanowił jeden z najważniejszych ośrodków finansowych w Azji. Zobacz stare budynki zbudowane w stylu art deco i przenieś się w czasie do roku 1920! Udaj się także do Luwan  - niezwykle ruchliwego dystryktu, w którym aż roi się od znanych sklepów i restauracji.

Xitang

Trzeciego dnia wybierz się do miasta Xitang (około 3 godziny jazdy). Z pewnością zauroczy cię ono swoją wspaniałą architekturą. Przechadzaj się po licznych mostach oraz spokojnych uliczkach. W lokalnych kawiarniach koniecznie spróbuj tradycyjnej chińskiej herbaty. Po zgiełku nowoczesnego Szanghaju spacer w spokojnym Xitang będzie przyjemną odmianą. Skuś się także na krótki rejs gondolą po miejskich kanałach.

Xi’an

Tym razem udaj się do Xi’an – stolicy prowincji Shaanxi. Miasto to w ciekawy sposób łączy ze sobą tradycję z nowoczesnością. Poznaj historię jedwabnego szlaku handlowego, który przebiegał przez Xi’an, obowiązkowo zobacz także Wieżę Dzwonu, która według legendy została wzniesiona, aby chronić mieszkańców przed smokami. Możesz także wybrać się na tutejsze stragany. Nie zapomnij również o starożytnych murach miejskich, które zachowały się w bardzo dobrym stanie. Ciekawym doświadczeniem może być dla ciebie wizyta w dzielnicy muzułmańskiej, w której wyraźnie przenikają się dwie zupełnie odrębne kultury.

Xi’an

Najważniejszą atrakcją dnia będzie Terakotowa Armia – zbiór ponad 7,5 tysiąca figur wykonanych z wypalonej gliny. Według wierzeń żołnierze mieli strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Szacuje się, że posągi powstały w III wieku p.n.e. Co ciekawe, każda z figur posiada swoją unikalne rysy twarzy oraz strój. To niezwykle znalezisko archeologiczne zostało przypadkowo odkryte w 1976 roku. Dziś Terakotowa Armia stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Chin.

Pekin

Przyszedł wreszcie czas na spacer po monumentalnym Murze Chińskim. Zamelduj się w hotelu w Pekinie i czym prędzej udaj się na tę wyjątkową wycieczkę! Wielki Mur Chiński ciągnie się przez niemal 6000 metrów i początkowo sprawował funkcję obronną. Dziś jest niekwestionowanym symbolem Państwa Środka i jednym z najsłynniejszych zabytków na całym świecie.

Pekin

Siódmy dzień wyprawy po Chinach upłynie ci na zwiedzaniu Pekinu. Zobacz tutaj m.in. Plac Tian’anmen – miejsce protestów studenckich w czerwcu 1989 roku. Udaj się także do tzw. Zakazanego Miasta, gdzie znajduje się dawny pałac cesarski dynastii Ming i Qing. Warto również zwiedzić Pachnące Wzgórza, Świątynię Nieba oraz Ogród Zoologiczny.

Pekin

Kontynuuj zwiedzanie Pekinu. Zobacz Chińskie Muzeum Lotnictwa, Twierdze Wanping, Pekiński Teatr Narodowy, świątynię buddyjską Yonghegong, Twierdzę Wanping oraz kompleks jezior Schichahai.

Pekin

To już niestety ostatni dzień podróży po Chinach. Tuż przed wylotem zobacz te atrakcje Pekinu, które umknęły wcześniej twojej uwadze. Zobacz na przykład areny, na których rozgrywały się zmagania sportowców w trakcie Igrzysk Olimpijskich w roku 2008 (np. słynne Ptasie Gniazdo). Warto także udać się do artystycznej dzielnicy 798 - kompleksu dawnych fabryk, w którym obecnie są organizowane różne wydarzenia związane ze sztuką (np. wystawy).  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij