Chorwacja w 7 dni. Poznaj najbardziej słoneczny kraj Starego Kontynentu

Dubrownik
Flickr/Ivan Ivankovic/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Chorwacja
  • 7 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd zorganizowany

Zobaczysz wspaniałe klify, spróbujesz dorady z grilla i zajrzysz do najstarszej apteki w Europie. 

Zagrzeb

Wakacje w Chorwacji rozpocznij od wizyty w stolicy kraju – Zagrzebiu. Koniecznie zobacz historyczne dzielnice Gornij Grad i Donij Grad, które wyróżniają się wyjątkową architekturą. Budynki z tego zakątka miasta pochodzą z różnych okresów historycznych, poczynając od baroku. Wieczorem odwiedź jedną z licznych restauracji i spróbuj przepysznej dorady z grilla oraz lokalnych win.

Zagrzeb - Zadar

Dziś ponownie wyrusz na krótką wyprawę po Zagrzebiu. Zobacz koniecznie takie zabytki, jak: kościół św. Katarzyny, katedrę, barokowy dwór archidiecezjalny, wspaniały oktogon z witrażową kopułą, Teatr Narodowy, park Maksimir oraz góry Medvednica, na których znajdziesz ruiny zamku Medvedgrad. Przygotuj się następnie na nieco dłuższą podróż do miejscowości Zadar, gdzie spędzisz najbliższą noc. Na miejscu możesz zwiedzić m.in. Katedrę św. Anastazji, Kościół św. Donata, rzymskie forum oraz XVIII-wieczny arsenał.

Park Narodowy Kornati

Dzień rozpocznij od wyprawy do Parku Przyrody Telašćica, gdzie zobaczysz wspaniałe klify. Następnie udaj się do Parku Narodowego Kornati. Odbądź jedyny w swoim rodzaju rejs po przepięknym archipelagu, tworzącym ten rezerwat i nabierz sił przed kolejnymi atrakcjami tej wyprawy.

Skradin

Zaraz po śniadaniu wyrusz w kierunku miejscowości Skradin. Największą atrakcją tego niewielkiego miasteczka jest znajdujący się nieopodal Park Narodowy Krka. W nim znajdziesz przepiękny wodospad Skradinski Buk. Warto tu także zobaczyć charakterystyczną wieżę zegarową, fortecę Turina z okresu średniowiecza oraz barokowy kościół.

Skradin – Spilit – Dubrownik

Po opuszczeniu Skradinu kieruj się do Dubrownika. Po drodze zatrzymaj się jednak w Splicie. Zobacz największe zabytki tego słonecznego miasta – pałac cesarza Dioklecjana, świątynię Jowisza, bramę pałacową Porta Auera i kościół świętego Franciszka. Jeśli pozwoli ci na to czas, odpocznij na chwilę na tutejszych plażach. Po przyjeździe do Dubrownika udaj się na wieczorny spacer po mieście.

Dubrownik

Szóstego dnia pobytu w Chorwacji odwiedź wszystkie najpiękniejsza miejsca Dubrownika. Warto zobaczyć przede wszystkim stare miasto z zachowanym w bardzo dobrym stanie systemem umocnień obronnych, pochodzącym aż ze średniowiecza. Oprócz tego podziwiaj Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, barokowy kościół św. Błażeja, gotycki klasztor Klarysek oraz pałac Rektorów. Warto zajrzeć również do najstarszej apteki w Europie! Po zwiedzaniu koniecznie zażyj słonecznych kąpieli na tutejszych plażach.

Dubrownik

Ostatni dzień pobytu w Chorwacji spędź na zwiedzaniu Dubrownika. Odwiedź te zabytki, które wczoraj umknęły twojej uwadze. Udaj się również do restauracji i po raz ostatni posmakuj chorwackich specjałów, w szczególności świeżo złowionych ryb!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij