Da Lat w 3 dni. Z wizytą w „Małym Paryżu”

Da Lat
Flickr/ Tu/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Wietnam
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Wietnamski Da Lat był swego czasu nazywany „Małym Paryżem”. Nic dziwnego skoro w centrum miasta stoi wieża Eiffla. To jednak nie jedna atrakcja, jaka czeka na ciebie w tym miejscu. W ciągu trzech dni będziesz podziwiać postkolonialną architekturę, zobaczysz plantacje herbaty, odwiedzisz kilka zabytkowych świątyń oraz poznasz podstawowe tajniki gry w golfa! 

Przybycie do Da Lat

Zatrzymaj się w jednym z hoteli i czym prędzej rozpocznij zwiedzanie Da Lat. Na sam początek proponujemy krótką wyprawę nad położone nieopodal wodospady Ponguar. Jeśli dopisze ci szczęście, być może uda ci się dostrzec na brzegu słonie! Po powrocie do centrum udaj się do lokalnej kawiarni, by posmakować prawdziwej wietnamskiej herbaty.

Pagoda Linh Phuoc i Klasztor Zen Lam Truc

Z samego rana wybierz się w kierunku Pagody Linh Phuoc, która jest jedną z głównych atrakcji Da Lat. Jej wizytówką jest okazały pomnik smoka. Co ciekawe, sama świątynia została zbudowana ze szkła i resztek ceramicznych materiałów, pochodzących z Chin.

Po zwiedzeniu Linh Phuoc udaj się do Klasztoru Zen Lam Truc – największego tego typu kompleksu w całym Wietnamie. Zaraz po tym warto wybrać się na krótki rejs po jeziorze Tuyem Lam. Możesz również przejechać się na słoniu po lasach wokół tego zbiornika wodnego.

W godzinach popołudniowych udaj się na zwiedzanie centrum Da Lat. Podziwiaj tutejsze budynki powstałe w czasach kolonializmu (chociażby zabytkowy dworzec kolejowy, przy którym stoją stare lokomotywy parowe). Zwróć także uwagę na znajdującą się w mieście katedrę i instalację, przypominającą słynną wieżę Eiffla. Wieczorem wybierz się na spacer po malowniczym rynku.

Powrót do domu

Trzeciego dnia (o ile pozwoli ci na to czas) możesz udać się na tutejsze pole golfowe, by spróbować swoich sił w tej popularnej na całym świecie dyscyplinie sportu. Przed opuszczeniem Da Lat polecamy wybrać się także na plantacje herbaty. Warto też odwiedzić tzw. Zwariowany Dom – niekonwencjonalny budynek, zaprojektowany i stworzony przez wietnamskiego architekta Đặnga Việta Nga. Obiekt inspirowany był pracami Salvadora Dalego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij