Dania w 8 dni. Poznaj ojczyznę Wikingów i... klocków Lego

Dania
Flickr/Sonny Abesamis/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Dania
  • 8 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd zorganizowany

Zajrzysz do Muzeum Łodzi Wikingów, spróbujesz lokalnego piwa i przemierzysz najdłuższy most w Europie. 

Kopenhaga

Podróż po Danii rozpocznij od Kopenhagi. Stolica tego skandynawskiego kraju jest jednym z najpiękniejszych europejskich miast. Koniecznie zobacz tutejsze zamki – Rosenberg, Christiansborg oraz Frederiksberg. Warto także udać się na spacer po malowniczym nabrzeżu Nyhavn, przy którym stoją budynki z XVII i XVIII wieku.

Kopenhaga – Helsingoer – Roskilde

Z samego rana opuść Kopenhagę i udaj się do Helsingoer, gdzie znajduje się słynny Zamek Kronborg, w którym rozgrywała się akcja szekspirowskiego „Hamleta”. Następnie kieruj się do miejscowości Roskilde. Tam zobaczysz m.in. katedrę duńskiej rodziny królewskiej, wybudowaną w XII wieku. Ponadto koniecznie odwiedź Muzeum Łodzi Wikingów.

Roskilde – Odense

Dziś z Roskilde skieruj się do Odense. Po drodze przemierzysz najdłuższy most w Europie - Storebælt – łączący wyspę Fionię z Zelandią. Odense to miasto, w którym urodził się sam Hans Christian Andersen. Znajdziesz tu m.in. dom autora słynnych baśni. Oprócz tego warto zobaczyć skansen, w którym znajdziesz około 20 obiektów ukazujących dawne wiejskie zabudowy. Koniecznie spróbuj też lokalnych piw!

Odense – Billund – Aarhus

Z Odense wyrusz na zachód, do miejscowości Billund. W tym niewielkim miasteczku (około 6 tysięcy mieszkańców) znajduje się znany na cały świat Legoland! Zobacz miniaturowy świat, w całości zbudowany z plastikowych klocków. Następnie udaj się w podróż do Aarhus. Na miejscu z pewnością warto wybrać się do tutejszego Muzeum Wikingów. Dodatkowo polecamy zobaczyć imponującą katedrę, będącą jednocześnie najdłuższym (93 metry) i najwyższym (96 metrów) kościołem w Danii.  

Skagen

Ten dzień spędź w miejscowości Skagen. Ten rybacki port mieści się na samym końcu północnego cyplu Jutlandii. Udaj się na obiad do którejś z tutejszych restauracji, bowiem serwowane w nich krewetki uchodzą za kulinarne arcydzieła.  

Skagen – Kolding

Dziś wybierz się w podróż do Kolding. Największą atrakcją turystyczną tego miasta jest zamek Koldinghus, który przez lata był główną twierdzą i rezydencją królewską. Warto również udać się do tutejszego Muzeum Sztuki Współczesnej Trapholt. W drodze do Kolding zatrzymaj się na wzgórzu Lindholm, gdzie znajdują się bardzo dobrze zachowane grobowce Wikingów.

Kolding – Kopenhaga

Dziś wróć do stolicy Danii – Kopenhagi. Zobacz zabytki, które poprzednim razem umknęły twojej uwadze. Z pewnością musisz na własne oczy zobaczyć chociażby pomnik słynnej syrenki. Warto również przejść się po przepięknych ogrodach lub parkach – np. Tivoli.

Kopenhaga

Po raz ostatni udaj się na spacer ulicami stolicy. Przejdź się na Plac Chrystiana VII lub podziwiaj morze z tutejszego portu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij