Dominikana w 11 dni. Cygara, legwany i genialni tancerze

Dominikana
Wikimedia/Mstyslav Chernov/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Dominikana
  • 11 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Obserwowanie tancerzy w wielkiej jaskini, zwiedzanie miasta założonego przez brata Kolumba oraz obserwowanie krokodyli.

Santo Domingo

Po zatrzymaniu się w hotelu, pierwszy dzień warto poświęcić na spokojny wypoczynek na plaży. Udajemy się więc na Plaza de la Hispanidad i stołujemy w jednej z tutejszych restauracji. 

Santo Domingo

Rozpoczynamy zwiedzanie stolicy od Dzielnicy Kolonialnej, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To tutaj znajduje się pierwsza ulica tak zwanego Nowego Świata. Zresztą samo Santo Domingo było również pierwszym miastem w Nowym Świecie, które powstało w chwili odkrycia Ameryki - założył je bowiem brat Krzysztofa Kolumba - Bartolomeo.

Z Dzielnicy Kolonialnej udajemy się do ruin pierwszego szpitala na wyspie oraz do najstarszej katedry w zachodniej półkuli - Catedral Primada de América.

Santo Domingo

Ten dzień poświęcamy na zgłębienie historii Dominikany za sprawą Muzeum Del Hombre, a następnie zmierzamy do Jardin Botanico Nacional, czyli do ogrodu botanicznego. Po obiedzie polecamy udać się do Guacara Taina, gdzie w wielkiej jaskini mieszkańcy prezentują lokalne tańce. 

Okolice miasta Barahona

Dzisiaj jedziemy na zachód od Santo Domingo, aby zobaczyć rezerwat przyrody El Pomier oraz starożytne rysunki w Taino.

Las Cuevas

Dziś wybieramy się do Las Cuevas - małej wioski rybackiej. Stąd można się udać małym stateczkiem na jedną z najbardziej oddalonych plaż w regionie Bahia de Las Aguilas.

Jezioro Enriquillo

Rano wybieramy się nad słone jezioro Enriquillo - położone w południowo-zachodniej części kraju. Po drodze możemy zatrzymać się na nietypowej drodze, w której znajduje się pole magnetyczne, które prowadzi do tego, że pozostawione na luzie auto samo będzie toczyć się pod górkę. Następnie po odpoczynku nad jeziorem jedziemy do Parku Narodowego Isla Cabritos, gdzie zobaczymy krokodyle, flamingi oraz legwany.

Wikimedia/Jast/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Jarabacoa

Dzisiaj udajemy się do chłodnej górskiej miejscowości Jarabacoa. Zobaczymy tutaj wodospad oraz imponujące jaskinie: Saltos de Jimenoa i Salto de Baiguate.

Okolice Jarabacoa

Dziś proponujemy popływać kajakiem po malowniczej okolicy Jarabacoa. 

Santiago

Koniecznie musimy się udać również do Santiago, gdzie znajduje się popularna fabryka cygar Centro Leon oraz Muzeum Sztuki. Następnie zmierzamy do Fuerte San Felipe oraz kolejnego muzeum - Ambar Dominicano.

Cabarete

Dzisiaj zażywamy kąpieli w okolicach popularnej wśród surferów miejscowości Cabarete. Tutaj fale są naprawdę wysokie, więc trzeba uważać! 

Santo Domingo

Powrót do domu. Jeśli czas pozwoli, można wybrać się na szybkie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij