Dżibuti w 13 dni. Relaks na bajecznych plażach Afryki

Dżibuti plaża
Flickr/Ryan Kilpatrick/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Dżibuti
  • 13 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Nurkowanie w wodach malowniczej Zatoki Tadżura, podziwianie architektonicznych pozostałości po czasach kolonialnych oraz wędrówka po brzegu jednego z najbardziej zasolonych jezior świata - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na ciebie w tym kraju!

Dżibuti 

Podróż rozpoczyna się w stolicy i największym mieście kraju – Dżibuti. Zaraz po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu, warto udać się do tzw. europejskiej dzielnicy, gdzie znaleźć można wiele zabudowań przypominających swoją formą architekturę Starego Kontynentu. Oprócz tego polecamy spacer po malowniczej przystani L’Escale. Ważną atrakcją jest także znajdujący się w afrykańskiej dzielnicy meczet Al-Hamoudi.

Dżibuti

Ten dzień rozpocznij od Arta Beach. To właśnie tam można ujrzeć w naturalnym środowisku rekiny wielorybie! Najczęściej można je dostrzec w okresie od listopada do stycznia.

Po południu wróć do miasta i udaj się na tutejsze bazary. Kupisz na nich zarówno owoce, warzywa, jak i kryształy soli, czyli bodaj najpopularniejsze pamiątki z tego kraju. 

Jezioro Abie Hajk

Dziś zobaczysz jezioro Abie Hajk, które znajduje się na granicy Dżibuti i Etiopii. Droga do niego wiedzie przez Pustynię Grand Bara. Abie Hajk to jezioro endoreiczne (inaczej bezodpływowe), którego powierzchnia wynosi 340 km² (z czego 110 km² leży po stronie Dżibuti). Przechadzając się po jego brzegu wypatruj antylop oraz gazel.

Jezioro Abie Hajk - Allouli

Obudź się wcześnie rano i podziwiaj jedyny w swoim rodzaju wschód słońca nad brzegiem Abie Hajk. Przy odrobinie szczęścia być może uda ci się zobaczyć także stada flamingów. Następnie udaj się do miejscowości Allouli (kieruj się przez Dikhil, Yoboki oraz Gagede).

Allouli - Jezioro Asal

Z Allouli udaj się następnie nad jezioro Asal. Położony w depresji (153 metry p.p.m.) zbiornik to jedna z najpiękniejszych tego typu atrakcji w całej Afryce. Asal często nazywane jest jeziorem miodu. Paradoksalnie określenie to kontrastuje ze smakiem jego wody. Zbiornik ten jest bowiem drugim najbardziej zasolonym jeziorem świata! Co więcej – Asal to także najniżej położony punkt na całym Czarnym Lądzie. 

Ardoukoba - Zatoka Tadżura

Z samego rana udaj się na wyprawę po wulkanie Ardoukoba, który ostatni raz wybuchł w 1978 roku. Przygotuj się na trudną podróż. Z pewnością przyda się samochód z napędem na cztery koła.

Następnie pojedź w kierunku malowniczej Zatoki Tadżura. Miejsce to idealnie nadaje się do nurkowania. Na jednej z tutejszych plaż zażyjesz wspaniałych kąpieli słonecznych.

Park Narodowy Foret du Day

Dziś odwiedź Park Narodowy Foret du Day. Choć jego powierzchnia nie robi wielkiego wrażenia, możesz spotkać tu wiele ciekawych gatunków zwierząt i roślin. Foret du Day to jedno z nielicznych na świecie miejsc, gdzie wciąż żyją lamparty.

Plage des Sables Blanc

Dziś przyszedł czas na chwilę zasłużonego lenistwa. Udaj się na Plage des Sables Blanc – jedną z najpiękniejszych plaż w kraju. Korzystaj z tutejszego słońca oraz odpręż się w ciepłych wodach Zatoki Adeńskiej.

Plage des Sables Blanc

Ten dzień również spędź na Plage des Sables Blanc. Możesz tutaj nurkować albo... puszczać latawce z lokalną ludnością! Nabierz sił przed kolejnymi etapami wyprawy.

Obock

Dziś wybierz się do Obock – miasta portowego nad Zatoką Tadżura. W XIX wieku miejscowość ta została wykupiona przez Francuzów i stanowiła ważny punkt na mapie handlowej. Dziś warto zobaczyć tam latarnie morską oraz odpocząć na słonecznych plażach.

Tadżura

Tadżura to najstarsze miasto w regionie Tadjourah i trzecia pod względem wielkości miejscowość w kraju. Udaj się na rynek, gdzie zaopatrzysz się w łowione przez tutejszych rybaków ryby. Oprócz tego warto zobaczyć przepiękne plaże oraz meczet.

Tadżura - Dżibuti 

Przyszedł czas, by powrócić do stolicy kraju. W Dżibuti udaj się na spacer po ulicach miasta i odwiedź jedną z tutejszych restauracji, w której warto spróbować chociażby aromatycznych kaw lub herbat. Oprócz tego skosztuj tradycyjnego chleba Iahoh oraz gulaszu wat.

Dżibuti 

To już koniec wyprawy po urokliwym Dżibuti. Po raz ostatni udaj się na przechadzkę po mieście i przyszykuj się do podróży powrotnej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij