Egipt w 8 dni. Niezapomniana podróż wzdłuż Nilu

Balony w Luksorze
Balony w Luksorze startują codziennie o świcie w okolicach Ramesseum | Fot.: Tomasz Bonek, Źródło: Wyprawy Marzeń

Szczegóły


  • Egipt
  • 8 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd zorganizowany

Spędzisz noc w łodzi płynącej po Nilu, przejedziesz się na wielbłądzie między piramidami oraz zobaczysz świątynię bogini zdrowia, szczęścia oraz mądrości.

Kair

Po przybyciu do Kairu wybierz się w rejs po Nilu. Wsiądź do łódki nazywanej felucca (wykonanej z drewna i posiadającej charakterystyczne, szerokie żagle) i podziwiaj wspaniałe widoki.

Kair

Dziś zobaczysz piramidy w Gizie. Dosiądź wielbłąda i wybierz się w niezapomnianą przeprawę przy tutejszych świątyniach. Koniecznie zobacz też znanego na całym świecie Sfinksa. Pamiętaj, że wyprawa między piramidami może mieć miejsce w pełnym słońcu, zadbaj więc o odpowiedni ubiór, a w szczególności o nakrycie głowy.

Dziś też zobacz Muzeum Egipskie, w którym znajduje się największa na świecie kolekcja starożytnych eksponatów (m.in. posągi faraonów i królewskie mumie).

Kair - Asuan

Dziś udaj się do miejscowości Asuan. To znajdujące się na południu Egiptu miasto jest bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym. Zobaczysz tu m.in. starożytny kamieniołom sjenitu oraz piękną świątynię Izydy - bogini zdrowia, szczęścia oraz mądrości.

Asuan

Dziś kontynuuj zwiedzanie miasta. Koniecznie wybierz się do wspaniałego stanowiska archeologicznego Abu Simbel, w którym zobaczysz m.in. olbrzymie posągi Ramzesa, rzeźbione w skałach gór na zachodnim brzegu Nilu. Są jednym z najsłynniejszych i najpiękniejszych egipskich zabytków.

Okolice Asuanu

Ten dzień spędź w całości na podróży łódką po Nilu. Również noc spędź na pokładzie feluccy. Pamiętaj, by odpowiednio się ubrać. W dzień panują w Egipcie spore upały, ale noce mogą być zdecydowanie chłodniejsze (szczególnie w okresie od października do marca). Na pewno przydadzą się również koce oraz śpiwory. O szczegóły podróży dopytaj wcześniej kapitana.

Luksor

Po dotarciu na brzeg i po około trzygodzinnej jeździe samochodem, dotrzesz do miasta Luksor. Tu warto zobaczyć m.in. ruiny kompleksu świątyń w Karanku. Oprócz tego  w mieście możesz zobaczyć również niezliczoną liczbę starożytnych posągów oraz krypt na zachodnim brzegu Nilu. We wspomnianym Karanku ogromne wrażenie zrobi na tobie Aleja Sfinksów.

Resztę dnia spędź na lokalnych bazarach i zaopatrz się w egzotyczne pamiątki – ozdobne papirusy, przyprawy, a nawet kamienie z piramid! Wcześniej jednak koniecznie dowiedz się, jakie są zasady przewożenia tego rodzaju pamiątek przez granicę. 

Luksor - Teby

Czas wreszcie odwiedzić starożytne miasto Teby, gdzie zobaczysz 17-metrowe Kolosy Memnona.

Koniecznie zobacz dziś również Dolinę Królów, do której dotrzeć możesz na… osiołku! Będziesz mieć okazję podziwiać 60 bogato zdobionych grobowców faraonów. Poznaj historie poszczególnych władców, dowiedz się o starożytnych obrzędach pogrzebowych, a także rozszyfruj z pomocą przewodnika niektóre hieroglify! Następnie udaj się do miasta na przejażdżkę rowerową.

Teby - Kair

Ostatni dzień spędź w Kairze. Zobacz ruiny twierdzy rzymskiej, wieżę kairską, meczety Ahmada Ibn Tuluna i Al-Azhar, a także liczne bazary.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij