Ekwador w 7 dni. Słynne Żółwie Wyspy czekają

Quito
Wikimedia/Cayambe/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Ekwador
  • 7 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Świątynia zdobiona złotem, lwy morskie w naturalnym środowisku i gigantyczne, lecz spokojne żółwie - to nie wszystko, co czeka na nas podczas tej wyprawy.

Quito

Podróż zaczniemy w stolicy - Quito. Znajduje się ona na wysokości 2850 m n.p.m, na wschód od Wulkanu Pichincha i jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w Ameryce Południowej. Stare miasto jest pełne zabytkowych budynków - do zwiedzania jest ponad 30 kościołów, nie wspominając o wielu fascynujących muzeach. Jedną ze świątyń, którą musimy odwiedzić jest La Compania de Jesus, uchodząca przez wielu za najpiękniejsze miejsce sakralne w Ameryce. Onieśmielające wnętrze zdobione złotem robi duże wrażenie. Tego dnia przespacerujemy się jeszcze wzdłuż słynnej Calle La Ronda, najstarszej ulicy Quito. Przywołuje ona natychmiast skojarzenia z minionymi czasami kolonialnymi.

Giant Tortoise Breeding Center

Ten dzień zaczniemy od wizyty w Giant Tortoise Breeding Center, by na własne oczy zobaczyć gigantyczne żółwie o wyjątkowo spokojnym charakterze. Następnie udamy się do Sierra Negra Wetlands, gdzie można obserwować migrujące ptaki, takie jak między innymi: brodźce, siewki, flamingi, ostrygojady. Spędzimy tu godzinę, a następnie pojedziemy autobusem do wulkanu Sierra Negra, który posiada największy krater na świecie (wycieczka do krateru ciągnie się przez około 13 kilometrów i zajmie jakieś pięć godzin, koniecznie trzeba więc zabrać wygodne buty).

Las Tintoreas

Ten dzień warto przeznaczyć na podróż, której celem będzie wysepka Las Tintoreas. Zobaczymy tutaj rzadki gatunek pingwina występujący na Galapagos, a następnie przekroczymy Shark Alley, gdzie ujrzymy żarłacze białopłetwe (to jedne z najbardziej rozprzestrzenionych na świecie gatunków rekinów, które stanowią spore zagrożenie dla ludzi). Korzystając z okazji warto również przyjrzeć się gadowi żywiącemu się wodorostami, zwanemu legwanem morskim, który zasiedla tylko wyspy Galapagos.

Isla Santa Cruz

Zaczniemy dzień od przejażdżki łodzią motorową wczesnym rankiem do Isla Santa Cruz. Droga zajmie około 3 godzin. Zaczniemy od zakwaterowania się w hotelu, potem skierujemy się w stronę Charles Darwin Research Station. Na miejscu dowiemy się wiele o Fundacji Karola Darwina, która zajmuje się ochroną wielu zagrożonych zwierząt. Po południu, udamy się do wyższej położonej części wyspy, gdzie będziemy mogli zobaczyć gigantyczne żółwie w ich naturalnym środowisku.

Manna Beach

Dzisiaj wybierzemy się na wędrówkę do Manna Beach, gdzie można popływać z lwami morskich, lub wspiąć się na Fregata Bird Hill, skąd warto podziwiać niesamowite widoki na wyspie. Potem udamy się stateczkiem na Kicker Rock lub Isla Lobos, aby tam nieco popływać lub ponurkować. Tu będziemy mieli okazję obserwować zarówno żółwie morskie, jak i orlenie.

Quito

Zanim pożegnamy wysypy Galapagos udamy się do Interpretation Center. W tym miejscu dowiemy się wiele o  naturalnej historii wyspy, osadnictwie i ochronie zagrożonych gatunków. Pozostało część dnia warto spędzić na spacerach i odpoczynku.

Quito

Zaraz po zjedzeniu śniadania udajemy się na lotnisko, by powrócić do domu. Jeśli czas pozwoli, warto kupić parę pamiątek lub przejść się ostatni raz po okolicy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij