Estonia w 7 dni. Poznaj w tydzień kulturę regionu

Estonia
Flickr/ToBreatheAsOne/Egon Tintse/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Estonia
  • 7 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Poleniuchujemy na plaży, weźmiemy kąpiel borowinową, zobaczymy aptekę, która funkcjonuje nieprzerwanie od czasów średniowiecza. 

Tallinn

Pierwszy dzień to przyjazd do stolicy, zakwaterowanie w hotelu oraz wycieczka po obwarowaniach miejskich. Zobaczymy baszty: Megede i Kiek in de Kök (XIV-XV wiek) i Paks Margareeta (Gruba Małgorzata, XVI wiek) oraz Bramę Morską (XVI w.).

Tallinn

Ten dzień przeznaczymy na zwiedzanie miasta. Wejdziemy do ekskluzywnej dzielnicy Pirita, w której najbardziej wyróżniającym się obiektem jest wieża telewizyjna o wysokości 314 metrów. Zajrzymy również do XVIII-wiecznego parku Kadriorg (Dolina Katarzyny), by podziwiać tutejsze japońskie ogrody otoczone starymi, drewnianymi domami z ozdobnymi drzwiami. Warto tu zobaczyć jeziorko z łabędziami oraz promenadę.

Następnie warto się udać do pałacu, który pełnił niegdyś funkcję letniej rezydencji carskiej. W pobliżu znajduje się Muzeum Sztuki KUMU, Muzeum Sztuki Kadriorg oraz Muzeum Mikkeli. Możemy odwiedzić również aptekę, która funkcjonuje nieprzerwanie od czasów średniowiecza!

Park Narodowy Lahemaa - Narva - Tartu

Dziś wybieramy się do Parku Narodowego Lahemaa. Znajduje się on w północnej Estonii, nad Zatoką Fińską, około 70 km na wschód od Tallinna. Zobaczymy tutaj nie tylko wspaniałą przyrodę, lecz również małe miejscowości, które wyglądają, jakby zatrzymały się w czasie setki lat temu. Następnie pojedziemy do miasta Narva, gdzie zwiedzimy twierdzę Hermana. Dzień kończymy w Tartu, drugim co do wielkości mieście Estonii, uznawanym za intelektualną i kulturalną stolicę kraju.

Tartu

Dziś zwiedzanie miasta Tartu z licznymi zabytkami i muzeami. Warto skorzystać z usług lokalnego przewodnika, który oprowadzi nas po najważniejszych atrakcjach.

Kiidjärve - Taevaskoja - Otepaa

Wylot z Tartu na całodniową wycieczkę po południowej Estonii. Celem są piękne miejscowości Kiidjärve i Taevaskoja oraz zamki Rouge i Sangaste. Na koniec miasto Otepaa, znane głównie z organizacji zawodów Pucharu Świata w narciarstwie i snowboardzie. W średniowieczu istniał tutaj staroestoński gród, pod nazwą Niedźwiedzia Głowa. Ciekawym obiektem wartym odwiedzenia jest również zabytkowy kościół, który został wzniesiony w XIII w., a obecną neogotycką formę posiada od lat 1889 roku. 

Wikimedia/Ivar Leidus/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Viljandi - Parnawa

Wyruszamy do Parnawy, z przystankami w Viljandi, gdzie zobaczymy ruiny zamku z końca XIII wieku, który został wzniesiony na miejscu twierdzy zakonu kawalerów mieczowych. Sama Parnawa posiada z kolei fragmenty murów obronnych i zachwycające kościoły. Na sam koniec warto trochę odpocząć – miasto słynie z kąpieli borowinowych i zachęca do leniuchowania na piaszczystych plażach. Po kilku dniach w podróży należy się nam trochę relaksu!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij