Fidżi w 7 dni. Wodne jaskinie i przepiękne plaże

Yasawa
Wikimedia/Isderion/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Fidżi
  • 7 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zajrzymy na plantację tytoniu, wybierzemy się w całodniowy rejs katamaranem oraz odpoczniemy na plaży, gdzie kręcono film "The Blue Lagoon".

Yasawa

Przybywamy w rejon Yasawa, czyli na archipelag około 20 wysp wulkanicznych w zachodniej części Fidżi. Obejmuje on około 135 km kwadratowych i składa się z 6 głównych wysp i kilkunastu malutkich.

Niemal do połowy ubiegłego wieku region ten był zamknięty dla turystów. Stopniowo zaczął się jednak otwierać. Najpierw organizowane były wycieczki statkami bez możliwości schodzenia na ląd. Dopiero w latach 80. tutejszy rząd zniósł restrykcyjne prawo i pozwolił na budowanie kompleksów hotelowych. Na tych terenach kręcono słynny film "The Blue Lagoon", który równocześnie wypromował Fidżi.

Po przybyciu na wyspę polecamy na początek kąpiel w krystalicznie czystej wodzie oraz nurkowanie i opalanie się na pobliskiej plaży. 

Yasawa

Dziś wybieramy się na całodniową wyprawę katamaranem, dzięki czemu będziemy mogli zwiedzić liczne wysepki regionu Yasawa, podziwiając przy okazji faunę i florę. Zatrzymamy się między innymi w Waya Island i Nanuya Lai Lai.

White Sandy

Dziś już od rana zaczynamy zwiedzanie kolejnych wysp Fidżi. Na początek region Korovou z małą wioską oddaloną o około 31 km od Nausori. Na tutejszych targach znajdziemy kokosy, ryż, słodkie pomidory, imbir, banany. Zobaczymy tu też plantacje tytoniu i zakłady produkujące cygara.  

Botaira

Dziś rano zajrzymy na White Sandy oraz Korovou - czyli urokliwe plaże. Dalsza część dnia to wyprawa do Botaira Resort, który jest jednym z ulubionych miejsc nurków z całego świata. 

Blue Lagoon

Piąty dzień poświęcamy na zwiedzanie północnej części regionu Yasawa z Blue Lagoon na czele. To właśnie tutaj kręcony był wspomniany wcześniej film o tej samej nazwie (w Polsce znany jako "Błękitna Laguna"). Zwiedzając Blue Lagoon możemy poczuć się jak dwójka głównych bohaterów-rozbitków - Emmeline i Richard. Warto relaksować się tutaj przez cały dzień!

Sawailau Caves

Będąc na Fidżi nie możemy ominąć Sawailau Caves - przepięknych podwodnych jaskiń. To nie jest miejsce wyłącznie dla nurków - do środka można zajrzeć także płynąc niewielką łódką.

Yasawa

Wyprawa do Nadi i powrót do domu. Jeśli wystarczy czasu przed odlotem, polecamy jeszcze zwiedzić malutkie wysepki Mamanuca.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij