Gabon w 15 dni. Przedzierając się przez tropikalne lasy

Gabon
Flickr/Axel Rouvin/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Gabon
  • 15 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Nocuj w obozie w samym sercu gabońskiego lasu, wypatruj goryli i koczkodanów białonosych oraz zajrzyj do znanego centrum leczenia malarii. 

Libreville

Wyprawę po Gabonie rozpocznij od Libreville, czyli stolicy kraju. Warto tu zobaczyć m.in. Narodowe Muzeum Sztuki i Tradycji, drewniany kościół St. Michaela oraz rynek. Koniecznie udaj się również nad brzeg rzeki Gabon, gdzie będziesz mógł się zrelaksować.

Libreville - Lambaréné

Dziś udaj się do Lambaréné. Miasto to słynie z założonego w nim szpitala Alberta Schweitzera, który powstał na początku XX wieku jako główny ośrodek leczenia malarii. Szpital działa do dziś i stanowi jeden z ważniejszych punktów medycznych w kraju. Gdy go już zobaczysz, odwiedź także tutejsze muzeum oraz port.

Lambaréné - Jezioro Oguemoué

Dziś udaj się do miejscowości Tsam Tsam. Główną atrakcją jest pobliskie jezioro Oguemoué, nad którego brzegami warto rozbić namiot. Przedtem jednak udaj się na wycieczkę po tutejszych lasach. Nie wybieraj się jednak sam - dobrze skorzystać z pomocy przewodnika. Tego znajdziesz zgłaszając się do lokalnej organizacji OELO, która zajmuje się prowadzeniem zajęć dla turystów oraz zapewnia im odpowiednią opiekę.

Jezioro Oguemoué

Kontynuuj wycieczkę po okolicach jeziora Oguemoué. 

Jezioro Oguemoué - Park Narodowy Lope

Dziś razem wybierz się na zwiedzanie Parku Narodowego Lope. W tym jednym z najpopularniejszych rezerwatów w kraju będziesz mógł zobaczyć między innymi: goryle, szympansy, mandryle, koczkodany białonose oraz turaki i dzioborożce.

Park Narodowy Lope - Mikongo

Dziś dotrzyj do obozu w Mikongo. Mieści się on w samym sercu lasu, więc istnieje spora szansa na to, że uda ci się zobaczyć dzikie zwierzęta. W tym miejscu spędzisz dwa dni, podczas których będziesz mógł między innymi tropić goryle. 

Mikongo

Ponownie wyrusz na poszukiwania dzikich zwierząt. Dziś wypatruj największego przedstawiciela koczkodanów – mandryla barwnolicego. 

Mikongo - Liberville

Dziś będziesz wracał do stolicy Gabonu. Przygotuj się na długą podróż pociągiem. Ten prawdopodobnie wyruszy późnym wieczorem, więc przez cały dzień będziesz mieć jeszcze okazję podziwiać piękno dziewiczych gabońskim lasów. Uwaga! W pociągu nie ma wagonów sypialnych.

Liberville

Po przybyciu do Liberville oraz krótkim odpoczynku udaj się na wycieczkę po mieście. Przyjrzyj się budynkom, pochodzącym jeszcze z czasów kolonialnych, udaj się także na wielofunkcyjny stadion sportowy Stade Omar Bongo.

Liberville - Tchibanga

Dziś wyrusz na południe do miasta Tchibanga. Po raz kolejny przygotuj się na długą podróż. Miejscowość leży bowiem aż 700 kilometrów od stolicy kraju. Na miejscu zwiedzisz wspaniały Park Narodowy Moukalaba-Doudou, na terenie którego znajdują się tropikalne lasy i malownicze sawanny.

Park Narodowy Moukalaba-Doudou

Dziś będziesz zwiedzać ten trzeci pod względem wielkości rezerwat w Gabonie. To tutaj żyje jedna z największych populacji goryli na świecie. Przy odrobinie szczęścia uda ci się dostrzec te niezwykłe zwierzęta.

Park Narodowy Moukalaba-Doudou

Kontynuuj zwiedzanie Parku Narodowego Moukalaba-Doudou. Oprócz goryli zobaczysz tu także między innymi: bawoły, słonie oraz szympansy. Pamiętaj jednak, że wyprawa po rezerwacie nie będzie należeć do najłatwiejszych. Trasy są wymagające, często podmokłe. 

Park Narodowy Moukalaba-Doudou

Kontynuuj zwiedzanie rezerwatu. 

Park Narodowy Moukalaba-Doudou - Liberville

Przyszedł czas na powrót do Liberville. Przed tobą kolejna, długa podróż po Gabonie. To też jedna z ostatnich okazji, by podziwiać tutejsze piękne krajobrazy.

Liberville

To już koniec twojego pobytu w Gabonie. Przed wylotem po raz ostatni udaj się na krótki spacer ulicami miasta, możesz również kupić kilka pamiątek. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij