Grecja w 4 dni. Starożytna cywilizacja bez tajemnic

Grecja
Flickr/Andrew Baldwin/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Grecja
  • 4 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zwiedzisz Mykeny, zobaczysz na własne oczy Kanał Koryncki, odwiedzisz Olimpię, a także przejdziesz się uliczkami malowniczych Aten.

Ateny – Kanał Koryncki – Mykeny – Epidauros – Olimpia

Przybądź do Aten. Zwiedzanie stolicy zostaw jednak na później. Po zakwaterowaniu się w hotelu od razu wyrusz w kierunku Kanału Korynckiego (to dzięki niemu statki mogą bez problemu pływać między Morzem Jońskim i Egejskim, oszczędzając przy tym około 200 mil morskich podróży). Następnie skieruj się do Myken. Na miejscu zwiedź pozostałości po starożytnych zabudowaniach i zobacz, jak mieszkali ludzie w czasach, gdy dopiero rodziła się demokracja. Odwiedź też grób Ajgistosa.

Następnie zatrzymaj się w miejscowości Epidauros. Koniecznie zawitaj do świątyni Asklepiosa, wzniesionej w IV wieku p.n.e. Na koniec wyrusz do słonecznej Olimpii. Po drodze zatrzymaj się w jednej z lokalnych restauracji i spróbuj greckich specjałów (np. souvlaki). W Olimpii warto zobaczyć przede wszystkim starożytny stadion, na którym organizowano zmagania sportowców w trakcie igrzysk.

Olimpia – Delfy

Kontynuuj zwiedzanie Olimpii. Udaj się na przechadzkę po całym kompleksie tutejszego starożytnego sanktuarium, które od 1998 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Stoi tu ponad trzydzieści wspaniałych obiektów, w tym świątynia Hery, warsztat Fidiasza oraz grobowiec Pelopsa. Z Olimpii wyrusz do Delf. Droga przebiegać będzie przez nowoczesny most Rio-Andrio, będący wizytówką Grecji XXI wieku.

Delfy – Kalambaka

Trzeci dzień pobytu w Grecji rozpocznij od zwiedzenia Delf. Koniecznie zobacz ruiny świątyń Apollina, dawny skarbiec oraz Sanktuarium Ateny. Zajrzyj też do Muzeum Archeologicznego, aby lepiej poznać burzliwą historię tego miejsca. Po zwiedzeniu Delf skieruj się do miejscowości Kalambaka. Zwiedź tutejszy zabytkowy kościół pod wezwaniem Zaśnięcia Maryi Dziewicy oraz udaj się na krótki spacer po ruchliwych uliczkach.

Kalambaka – Ateny

Największą atrakcją Kalambaki jest widoczny z każdego zakątka miasta masyw górski Meteory, na którym wybudowano kompleks prawosławnych klasztorów. Koniecznie musisz je zobaczyć. Następnie wróć do Aten i zwiedź największe zabytki stolicy – między innymi Akropol, Teatr Dionizosa, Agorę i Akademię Ateńską.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij