Grenlandia w 13 dni. Surowa, ale zachwycająca kraina

Grenlandia
Flickr/David Stanley/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Grenlandia
  • 13 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zorze polarne, eskimoskie osady i surowe, zimowe krajobrazy - to wszystko zobaczysz na własne oczy podczas tej wyprawy. 

Reykjavík

Twoja przygoda z Grenlandią rozpocznie się od przylotu do Reykjavíku – stolicy Islandii. To właśnie stąd samolotem przedostaniesz się do leżącej za oceanem lodowej wyspy. Choć Reykjavík jest największym i najnowocześniejszym miastem w Islandii, panuje w nim raczej klimat typowy dla rybackiej wioski, nie gwarnej metropolii. Tego dnia udaj się na krótki spacer uliczkami miasta - podziwiaj tutejsze zabudowania, zobacz nowoczesny port oraz panoramę Śródmieścia, widzianą od strony jeziora Tjörnin.

Nerlerit Inaat

Dziś dolecisz samolotem do portu lotniczego Nerlerit Innat, położonego na wschodzie Grenlandii. Nie spodziewaj się, że zobaczysz tu wiele budynków oraz tłumy ludzi. Podczas tej podróży z pewnością wyciszysz się i odpoczniesz od codziennego zgiełku. Tego dnia wyrusz także w rejs po Morzu Grenlandzkim i wypatruj pływających w oddali wielorybów!

Apelfjord

Trzeciego dnia czeka na ciebie rejs przez wspaniały Apelfjord. Rozkoszuj się widokiem niepowtarzalnych fiordów oraz olśniewających lodowców o różnorodnych kształtach. Ciesz się panującą tutaj błogą ciszą. 

Lodowiec Waltershausen

Tym razem udaj się do wielobarwnej doliny Brogetdal, a następnie wyrusz w kierunku Waltershausen – jednego z największych lodowców Grenlandii. Jego nazwa pochodzi od niemieckiego odkrywcy Wolfganga Sartoriusa von Waltershausena, który pojawił się tutaj w 1869 roku, kiedy próbował dotrzeć na Biegun Północny.  

Blomsterbugten i Renbugten

Dziś zwiedź Blomsterbugten i Renbugten. To dwie najbardziej malownicze doliny Grenlandii. Przyciągają nie tylko nietypowymi formacjami skalnymi, ale również możliwością obserwowania wielu lokalnych gatunków zwierząt – np. zająca arktycznego oraz wołu piżmowego.

Antarctic Sund

Dziś udaj się w kierunku Antarctic Sund – morskiego kanału otoczonego lazurowymi wodami, skalistymi klifami oraz lodowymi górami. Następnie wybierz się na wyspę Ella Oya, będącą jednym z najpopularniejszych turystycznych destynacji na Grenlandii. Warto wspiąć się na szczyt tutejszego wzgórza i poświęcić chwilę na obserwowanie surowej panoramy. 

Itoqqortoormiit

Itoqqortoormiit jest miastem położonym na wschodnim wybrzeżu Grenlandii, uznawanym za jedną z najbardziej niedostępnych miejscowości na wyspie. Dotrzesz tu jedynie śmigłowcem lub łodzią, przy czym druga opcja jest dostępna tylko w niektóre miesiącu w roku. Miejsce to zamieszkuje około 450 osób. Większość z nich to Eskimosi, żyjący z polowań i ze sprzedaży rękodzielnictwa. W Itoqqortoormiit będziesz mieć także okazję zobaczyć piękną zorzę polarną.

Sydkapp

Żeglując przez fiordy Scoresbysund, dotrzesz w pobliże punktu Sydkapp, gdzie będziesz mógł oglądać monumentalne góry lodowe.

Rypefjord i Rodefjord

Dziś zobaczysz na własne oczy fiordy Ryperfjord i Rodefjord oraz popłyniesz łodzią między wielkimi lodowymi blokami. Amatorzy fotografii będą się czuć tutaj jak w raju, uwieczniając tutejsze krajobrazy.   

Rejs

Powoli zmierzaj w kierunku Islandii. Nie myśl jednak, że do domu wrócisz samolotem. Przynajmniej część przeprawy pokonasz… łodzią. Przed tobą dwa długie dni spędzone na wodzie.

Rejs

W trakcie rejsu możesz wypatrywać różnych morskich stworzeń. W tutejszych wodach zobaczysz m.in. delfiny białonose, długopłetwce oceaniczne, a nawet płetwale błękitne!

Akureyri - Reykjavík

Twoja przygoda z Grenlandią właśnie dobiegła końca. Wysiądź w mieście Akureyri i przygotuj się do lotu do Reykjavíku. W miarę możliwości zwiedź to malownicze islandzkie miasteczko – zobacz wspaniały ogród botaniczny, jedno z tutejszych muzeów, a także wodospady Dettifoss i Goðafoss.

Reykjavík

W ostatni dzień podróży po raz ostatni wybierz się na zwiedzanie Reykjavíku. Zobacz, jak wyglądają tutejsze plaże, parki geotermalne i klimatyczne uliczki centrum. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij