Gujana w 6 dni. Dzika przyroda na wyciągnięcie ręki

Gujana
Pixabay/Orlone/CC0 Public Domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Gujana
  • 6 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu Awarmie Mountain, mielizny, na których żółwie składają jaja i jeden z ostatnich dziewiczych lasów tropikalnych na świecie - to wszystko zobaczymy podczas tej wyprawy.

Georgetown

Na początek warto zobaczyć hotel Cara Lodge Georgetown, położony około godziny jazdy od lotniska. Zbudowany został w 1840 roku i jest jednym z najstarszych drewnianych budynków w Georgetown. Był domem pierwszego burmistrza Georgetown, przez lata gościł wielu dygnitarzy, w tym George’a V, który przebywał w domu w 1923 roku i zasadził z tej okazji drzewo sapodilla (tropikalny gatunek rodziny sączyńcowatych) w tutejszym ogrodzie.

Las Iwokrama

Dzisiaj zwiedzimy las Iwokrama, który jest coraz bardziej popularny wśród turystów, głównie za sprawą jaguarów, które mieszkają na tych terenach i zdają się nie zwracać na ludzi najmniejszej uwagi. Las Iwokrama znajduje się w samym sercu jednego z ostatnich dziewiczych lasów tropikalnych na świecie - The Guiana Shield of North-Eastern South America. 

Wioska Rewa

Dziś wybieramy się w podróż wzdłuż Kwatamang Landing. Podczas wyprawy będziemy mogli oglądać wydry olbrzymie i czarne kajmany - gady z rodziny aligatorowatych. W końcu docieramy do wioski Rewa. W okolicy znajduje się las tropikalny, góry oraz starorzecza. Mieszkańcy zajmują się głównie polowaniem na zwierzynę, rybołówstwem i rolnictwem. 

Seawall

Zaczynamy dzień od pożywnego śniadania, a następnie udajemy się łodzią wzdłuż rzeki Rupununi ku Awarmie Mountain. Następnie czeka nas wspinaczka. Podejście jest strome na kilku odcinkach, ale ogólnie wędrówka nie powinna być zbyt trudna. Kto będzie czujny, z pewnością zobaczy po drodze wielu przedstawicieli tutejszych zwierząt. Na szczycie będziemy mieć wspaniały widok na las deszczowy oraz odległe góry.

Wracamy na obiad, a następnie wybieramy się na spacer po wiosce Rewa, aby zobaczyć, jak żyją miejscowi. Odwiedzimy domy wieśniaków, mogąc zaobserwować, jak wygląda ich codzienna praca, związana na przykład z wyplataniem koszy. Po południu czeka nas podróż w górę rzeki, do miejsca znanego jako Seawall (formacja skalna, będąca doskonałym miejscem do prowadzenia połowów). Odwiedzimy też mielizny, na których olbrzymie żółwie składają jaja. Czujni wędrowcy zaobserwują również takie zwierzęta, jak: rude wyjce, saimiri czy kapucynki czubate (gatunki małp).

Georgetown

Dziś rano wyjeżdżamy na sawannę, aby poszukać mrówkojadów. Po śniadaniu lecimy do stolicy Gujany - Georgetown. Zwiedzać będziemy miasto, podziwiając jego architekturę, a wieczorem wybierzemy się do Roy Geddes Musical Museum. To niesamowite miejsce, w którym dowiemy się, jak wykorzystać niezwykle egzotyczny dla nas instrument - stalowe talerze. Dowiemy się więcej o ich wykonaniu, poznamy ich historię i posłuchamy klasycznego jazzu, popu i rocka w nietypowej muzycznej aranżacji.

Georgetown

Jedziemy na lotnisko, by wrócić do domu. Jeśli czas pozwoli, możemy przejść się jeszcze ostatni raz uliczkami miasta lub zrobić ostatnie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij