Gwatemala w 7 dni. Zwiedź miejsce nazywane „duszą Ziemi”

Gwatemala
Flickr/John Barrie/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Gwatemala
  • 7 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Stolica Majów, jedne z najstarszych plantacji kawy oraz jezioro, w którym "tęcza nabiera barw" - to tylko niektóre atrakcje, jakie zobaczymy podczas wyprawy po kraju, nazywanym "duszą Ziemi".

Antigua Guatemala

Po wylądowaniu wybierz się do hotelu. Resztę dnia przeznacz na odpoczynek po podróży oraz nabieranie sił przed czekającą cię wyprawą. 

Antigua Guatemala - San Antonio Aguas Calientes - Antigua Guatemala

Odwiedzimy dziś najważniejsze i najbardziej znaczące atrakcje w mieście, w tym najpiękniejsze kościoły, klasztory oraz centrum kulturalne. Miasto to, położone zaledwie kilkanaście kilometrów na zachód od stolicy Gwatemali, jest najlepiej zachowanym obszarem wśród osad kolonialnych. Przemierzając jego ulice można odnieść wrażenie, że czas zatrzymał się tu 300 lat temu.

Po południu z kolei odwiedzimy miasteczko San Antonio Aguas Calientes, w którym będziemy mogli oglądać dzieła lokalnego rzemiosła. Na noc wracamy do Antigua Guatemala.

Antigua Guatemala

Dzień rozpoczniemy od wizyty na jednej z najstarszych plantacji kawy w Gwatemali. Będziemy tu mieć okazje prześledzić proces tworzenia napoju, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie poranka. Warto skorzystać z pomocy przewodnika, który zdradzi nam wszystkie tajniki produkcji. 

Iximché

Dziś jedziemy do miasta, które było pierwszą stolicą Gwatemali oraz ostatnim miastem cywilizacji Majów. Miejsce to pamięta czasy hiszpańskiego podboju oraz rytuałów, które odprawiane był przed laty, przez zamieszkałych na tych terenach Majów.

Następnie wybierzemy się do rynku Chichicastenango - najbardziej ekscytującego i kolorowego miejsca w rejonie. Podziwiać będziemy urzekający Kościół Santo Tomás, gdzie odkryto tzw. „Biblię Majów” (Księgę Rady Narodu Quiché). Tam też uczestniczyć będziemy w ceremonii, podczas której będzie można przekazać dary bóstwom Majów. Noc spędzimy w Panajachel.

Panajachel - Santiago

Dzisiaj zwiedzimy jezioro Atitlán, uznawane za jedno z najpiękniejszych na świecie. Słowo  „Atitlán” pochodzi z języka Majów i oznacza „miejsce, gdzie tęcza nabiera barw”.

Miasto Panajachel liczy sobie 800 lat i jest zamieszkałe przez około 14 000 osób, głownie przedstawicieli ludu Kaqchikel, zaliczanego do Majów. Warto również wybrać się do Santiago, w którym odwiedzimy bractwo, oddalające cześć świętemu, nazywanemu Maximon lub Ri Laj Mam. Następnie ruszymy ku stolicy Gwatemali, gdzie spędzimy noc.

Flores - Tikál

Wczesnym rankiem lecimy do Flores, znajdującego się w departamencie Petén. Stamtąd wyruszymy do Tikál. Miejsce to najpewniej jest dawną stolicą państwa Majów. Znajdujący się tutaj kompleks świątyń oraz Akropol zapierają dech w piersiach. W 1979 roku Tikál oraz otaczający je park narodowy zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Noc spędzimy we Flores.

Gwatemala

Ostatni dzień przeznaczamy na powrót do stolicy a następnie na lotnisko. Jeśli czas pozwoli, warto wybrać się na szybkie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij