Gwinea Równikowa w 10 dni. W sercu afrykańskiej dżungli

Szympans
Flickr/Nils Rinaldi/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Gwinea Równikowa
  • 10 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Podróż po dziewiczych lasach, szukanie żółwi, słoni i szympansów, podziwianie kolonialnej architektury oraz wspinaczka na szczyt wulkanu – to tylko niektóre z atrakcji, czekających na ciebie w tym kraju.

Malabo

Podróż po Gwinei Równikowej rozpocznij od Malabo, czyli znajdującej się na wyspie Bioko stolicy. Po zakwaterowaniu się w hotelu rozpocznij zwiedzanie. Na początek zobacz m.in. zabytkową Katedrę św. Izabeli, wybudowaną w czasach kolonializmu. Możesz także udać się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Mieści się ono w budynku o charakterystycznym, futurystycznym kształcie.

Malabo - Moka - Batete - Luba

Z samego rana udaj się na południe wyspy Bioko. Zatrzymaj się m.in. w miejscowości Moka, gdzie znajduje się Centrum Badań prowadzonych w ramach Programu Ochrony Różnorodności Bioróżnorodności Bioko. W lokalnej bazie organizacji dowiesz się o trwających właśnie projektach, mających na celu uchronić dziewiczy charakter tutejszych dżungli. Następnie udaj się do miasta Batete z urokliwym kościołem, wybudowanym w II połowie XIX wieku. Dzień zakończ w mieście Luba – jednym z głównych portowych ośrodków Gwinei Równikowej. Jeśli pozwoli ci na to czas, odpocznij na jednej z tutejszych plaż.

Ureka

Trzeciego dnia wyprawy po Gwinei Równikowej zawitaj do miasta Ureka. Ze względu na obfite opady deszczu, miejscowość ta znana jest jako jedno z najbardziej mokrych miejsc w Afryce. Tu również możesz odwiedzić lokalną bazę Programu Ochrony Bioróżnorodnoci Bioko. Szczególną uwagę zwraca się tutaj na ratowanie miejsc lęgowych żółwi. Udaj się na krótki spacer wzdłuż plaży, a być może uda ci się dostrzec przedstawicieli tych jakże sympatycznych zwierząt.

Ureka - Malabo

Dziś wróć do stolicy Gwinei Równikowej i kontynuuj jej zwiedzanie. Podziwiaj rozmieszczone po całym Malabo budynki, pochodzące z czasów kolonialnych. Warto również odwiedzić jedną z tutejszych restauracji. Warto spróbować różnych regionalnych specjałów – kurczaka podawanego z masłem orzechowym, grillowanej ryby z rozgniecionymi nasionami dyni oraz naparu z trzciny cukrowej, zwanego Malambą.

Malabo – Bata

Czas przenieść się na kontynentalną część Gwinei Równikowej. Po wylądowaniu na lotnisku w Balacie wyrusz na spacer szlakiem wiodącym wzdłuż linii brzegowej. Tu również znajdziesz wiele budynków pochodzących z czasów kolonialnych. W przeszłości Bata była bowiem bardzo ważnym ośrodkiem handlowym na zachodnim wybrzeżu Afryki. Wieczorem udaj się na przechadzkę po centrum i podziwiaj wspaniale oświetlony pomnik Torre de la Libertad, upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Gwineę Równikową.

Wikipedia/P.Pastor/CC BY 2.0

Bata – Rio Campo – Bata

Tym razem wyrusz na północ kraju, aż do granicy z Kamerunem. Celem tej wyprawy jest miasto Rio Campo. Po drodze możesz zatrzymać się na chwilę przy latarni morskiej Punta Mbonda. Na miejscu odwiedź pobliski rezerwat przyrody, w którym znajduje się wiele okazów dzikich roślin i zwierząt. Wieczorem wróć do hotelu w Bacie.

Mongomo – Djibloho

Dziś odwiedź rodzinne miasto prezydenta Teodoro Obianga Nguemy Mbasogo. Ulokowane przy samej granicy z Gabonem Mongomo słynie z zabytkowych zabudowań architektonicznych. Na szczególną uwagę zasługuje tutejsza bazylika, wzorowana na Bazylice św. Piotra w Watykanie. Następnie odwiedź miejscowość Djibloho. Miejsce to, znane również jako Oyala, ma w przyszłości stać się stolicą kraju. Jak na razie wciąż trwa budowa tej nowoczesnej aglomeracji. Zobacz na własne oczy, jak przebiegają prace nad tworzeniem nowej afrykańskiej metropolii. Na miejscu znajdziesz hotel, w którym możesz zatrzymać się na noc.

Monte Allen – Bata – Mbini – Cogo

Przed tobą bardzo aktywny dzień. Na początek odwiedź park narodowy w Monte Allen i na własne oczy zobacz goryle, słonie i szympansy. Następnie wróć do Baty i udaj się kierunku Mbini. Główną atrakcją tego miejsca jest wiszący nad rzeką most, długi na około 800 metrów. Warto zobaczyć go szczególnie po zmroku, ze względu na imponujące oświetlenie. Noc spędź w miejscowości Cogo.

Cogo – Bata – Malabo

Rano wyrusz na krótką wycieczkę po Cogo. W miasteczku ponownie zobaczysz pozostałości architektury kolonialnej. Możesz też odpocząć na tutejszej plaży. Następnie wróć do Baty, skąd następnie wylecisz do Malabo.

Pico Basile

Na sam koniec pobytu w Gwinei Równikowej udaj się na szczyt wulkanu Pico Basile. To największa góra tego kraju, mierząca ponad 3 000 metrów wysokości. Po wyprawie wróć do Malabo i przygotuj się do drogi powrotnej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij