Haiti w 10 dni. Podróż zakrapiana rumem

Rum
Flickr/Gopal Vijayaraghavan/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Haiti
  • 10 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Spotkanie z kapłanem voodoo, degustacja haitańskiego rumu oraz występ lokalnych kabaretów - to tylko niektóre atrakcje, czekające na ciebie w tym kraju. 

Portu-au-Prince

Zwiedzanie Haiti zacznij od stolicy kraju – Portu-au-Prince. Udaj się na malowniczy Rynek Żelazny, a także zobacz Pałac Prezydencki wybudowany w stylu francuskiego renesansu.

Milot

Dziś udaj się na południe od Cap-Haïtien, a konkretnie w pobliże miasta Milot. Zobaczysz tutaj wzgórze, na którego szczycie znajduje się wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO twierdza Citadelle La Ferrière. Warto również udać się na tutejsze plantacje trzciny cukrowej.

Cap-Haïtien

Trzeci dzień pobytu na Haiti spędź we wspomnianym już Cap-Haïtien. Wybierz się na krótki spacer po uliczkach miasta. Zobacz katedrę na głównym rynku, a także odwiedź którąś z tutejszych restauracji, gdzie będziesz mieć okazję spróbować przysmaków Haitańczyków – chlebka cassava lub apetycznych ciasteczek.

Jecmel

Tym razem zatrzymaj się w miejscowości Jecmel. Miasto to słynie z malowniczych plaż oraz bogatej sceny artystycznej. Możesz zobaczyć tu na przykład występ lokalnych kabaretów.

Jecmel

Przyszedł czas na to, by zobaczyć największą atrakcję turystyczną Jecmel – baseny kompleksu Bassin Bleu. Przygotuj się na trudną i wymagającą kondycji wyprawę po stromych uboczach. Jej zwieńczenie będzie jednak warte każdego wysiłku. Wspaniałe błękitne wody tutejszych zbiorników zrobią na tobie ogromne wrażenie, podobnie jak pobliskie wodospady. 

Jecmel

Dziś polecamy wybrać się do siedziby fundacji Art Creation, która uczy dzieci z biednych rodzin wytwarzania tradycyjnej, haitańskiej sztuki. Fundacja nie tylko kultywuje wśród najmłodszych kulturę Haiti, ale także zapewnia im posiłki oraz bezpieczeństwo. W siedzibie organizacji zobaczysz wiele interesujących prac podopiecznych - m.in. rysunków oraz fotografii. 

Port-à-Piment​

Dziś wybierz się do jaskiń Grotte Marie-Jeanne (około 20 minut jazdy od Port-à-Piment, znajdującego się na zachód od Port Salut). 

Port-au-Prince

Wróć do stolicy kraju i poświęć dzień na leniwy odpoczynek - wybierz się do tutejszych barów i spróbuj tradycyjnego, haitańskiego rumu!

Port-au-Prince

Przedostatniego dnia pobytu w Haiti poznaj nieco historii tego kraju. W Port-au-Prince możesz odwiedzić np. Muzeum i Archiwum Narodowe. W dzielnicy Noailles spotkasz natomiast prawdziwego kapłana voodoo.

Port-au-Prince

To już koniec twojej wycieczki po Haiti. Po raz ostatni wybierz się na spacer po uliczkach stolicy, zajrzyj do tutejszych restauracji, jeszcze raz odwiedź Rynek Żelazny i posmakuj tuż przed wylotem wspaniałego haitańskiego rumu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij