Hat Yai w 3 dni. Odkryj tajemnice południowej Tajlandii

Hat Yai
Flickr/ephidryn/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Tajlandia
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Poznaj legendę, związaną z figurą syrenki, odwiedź pływający targ oraz skosztuj gotowanych jaj przepiórczych.

Przyjazd do Hat Yai

Zwiedzanie Hat Yai rozpocznij od Parku Miejskiego, którego głównymi atrakcjami są niewielkie świątynie, rzeźby, egzotyczne rośliny i zwierzęta oraz kolejka, którą można podjechać do wyżej umiejscowionych obiektów.

Następnie udaj się na leżącą nieopodal wyspę Ko Yo. Tam zwiedź Muzeum Folkloru i poznaj kulturę południowej Tajlandii. Wśród eksponatów - m.in. dawne stroje ludowe, narzędzia do uprawiania roli oraz zabytkowe przyrządy wędkarskie. Na wyspie zjesz również smaczny posiłek. W lokalnych restauracjach furorę robią dania z wyławianych przez miejscowych rybaków ryb.

Dziś odwiedź też tzw. pływający targ. Tam stoiska znajdują się na niewielkich łódkach, które dryfują spokojnie przy drewnianym pomoście. Turyści mogą tu kupić m.in. ręcznie wytwarzane tkaniny, owoce czy przyprawy. Tu można również zdobyć lokalne przysmaki, jak na przykład ugotowane jaja przepiórcze.

Góra Tang Kuan, posąg syrenki i Wat Hat Yai Nai

Dziś udaj się nad jezioro Songkhla. Jeśli będziesz mieć szczęście, zobaczysz nad nim bawoły. Największe szanse na dostrzeżenie zwierząt są wczesnym rankiem, dlatego warto zerwać się dziś nieco wcześniej, niż zwykle. 

Po krótkim odpoczynku udaj się na górę Tang Kuan. Na jej szczycie znajduje się niewielka świątynia. Można tam wejść pieszo, lub wjechać kolejką, po uiszczeniu drobnej opłaty. Z Tang Kuan roztacza się wspaniały widok na panoramę Hat Yai.

Kolejnym punktem programu jest figurka syrenki. To symbol i prawdziwa chluba miasta. Podobno figurkę stworzył młody rybak, który zobaczył pewnego dnia syrenkę na plaży i zauroczony jej pięknem, postanowił ją uwiecznić w brązie. W pobliżu rzeźby znajduje się sporo restauracji i kawiarni, a także sklepów z pamiątkami.

Na koniec dnia polecamy udać się do świątyni Wat Hat Yai Nai. Znakiem charakterystycznym tego miejsca są monumentalne obręcze przy schodach, przybierające kształt smoka z wieloma głowami!

Wyjazd z Hat Yai

Twoja przygoda z Hat Yai powoli dobiega końca. Zanim jednak opuścisz miasto, koniecznie odwiedź Muzeum Magic Eye 3D, gdzie znajdują się między innymi sporych rozmiarów obrazy, które sprawiają wrażenie w przestrzennych. 

Dziś jeszcze udaj się do pasażu handlowego Asean. Tu możesz skorzystać z restauracji, sklepów z pamiątkami oraz ubraniami i księgarni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij