Hoi An w 3 dni. Wietnamska kultura bez tajemnic

Wietnam Hoi An
Flickr/David McKelvey/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Wietnam
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Hội An, dzięki wyjątkowym zabytkom, wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas trzydniowego pobytu zobaczysz większość z nich. Ponadto odwiedzisz Muzeum Ceramiki, przejdziesz przez japoński most oraz spróbujesz prawdziwej wietnamskiej kawy.

Przybycie do Hội An

Hội An najlepiej zwiedzać... rowerem! Jego wypożyczenie nie powinno stanowić większego problemu. Na dwóch kółkach udaj się do jednej z największych atrakcji miasta – świątyni Quan Cong. Powstała ona w XVII wieku na cześć chińskiego generała – Quana Conga - będącego symbolem lojalności i sprawiedliwości. Na pewno ogromne wrażenie zrobią na tobie znajdujące się wewnątrz imponujące posągi.

Następnie odwiedź stary dom Tan Ky, który stanowi przykład doskonale zachowanej XVIII-wiecznej architektury. Wewnątrz znajdziesz wiele interesujących mebli, sprowadzonych z Wietnamu oraz Japonii i Chin. Na koniec udaj się na japoński most, który po zmroku wygląda wyjątkowo urokliwie.

Muzeum Ceramiki oraz Muzeum Historii i Kultury

Dziś poznaj historię Hội An, przechadzając się po tutejszych muzeach. Na początek polecamy odwiedzić to poświęcone ceramice, znajdujące się w drewnianym domku, wybudowanym w połowie XIX wieku. Dowiesz się tu między innymi, że Hội An było ważnym punktem na trasie dawnego szlaku handlowego.

Następnie odwiedź Muzeum Historii i Kultury, które mieści się w dawnej pagodzie, wzniesionej ku czci bogini Guanyin. Wewnątrz znajdziesz m.in. relikty prehistorycznej kultury Sa Huynh. Możesz też udać się z wizytą do Muzeum Folkloru, gdzie zapoznasz się z dawnymi wyrobami rękodzielniczymi oraz zobaczysz rekwizyty wykorzystywane do ludowych sztuk teatralnych.

W Hội An trafisz również na polski akcent. Jest nim pomnik, poświęcony Kazimierzowi Kwiatkowskiemu – konserwatorowi zabytków, który znacząco przyczynił się do odrestaurowania niektórych budynków tutejszej starówki. Warto zobaczyć go na własne oczy.

Wyjazd z Hội An

Przed opuszczeniem Hội An odwiedź jedną z tutejszych kawiarni i spróbuj tradycyjnej wietnamskiej kawy. Koniecznie też zaopatrz się w jakieś pamiątki, np. wyjątkowe lampiony. Na sam koniec możesz odwiedzić dawny portugalski port morski.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij