Holandia w 4 dni. Długi weekend w kraju wiatraków

Holandia
Wikipedia/yeowatzup/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Holandia
  • 4 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Wybierz się w rejs po Amsterdamie, posłuchaj, jak zrobić samodzielnie tradycyjne chodaki oraz zobacz na własne oczy kilkanaście wiekowych wiatraków.

Amsterdam

Pierwszy dzień pobytu w Holandii spędź w stolicy tego kraju – Amsterdamie. Przede wszystkim zobacz tutejszy pałac królewski. Koniecznie udaj się także w krótki rejs miejskimi kanałami. Możesz również zobaczyć popularny wśród turystów most Magere Burg, najstarszy ogród zoologiczny kraju Natura Artis Magistra (założony w XIX wieku) lub odwiedzić jedno z licznych muzeów. Fanom sportu polecamy natomiast wybranie się na mecz najbardziej utytułowanej holenderskiej drużyny piłkarskiej – Ajaksu Amsterdam.   

Zaanse Schans

Dziś wybierz się do skansenu Zaanse Schan, którego wizytówką są słynne holenderskie wiatraki. Wybudowano je około 1600 roku i początkowo służyły do wysuszania terenu. W późniejszym czasie budowle te wykorzystywano do produkcji żywności. Obecnie na terenie skansenu znajduje się 13 wiatraków. Oprócz nich znaleźć tu można również inne przykłady dawnych holenderskich zabudowań.

W Zaanse Schans będziesz mieć także okazję zobaczyć na własne oczy farmę, na której wyrabiano sery oraz dowiedzieć się, jak stworzyć własnoręcznie klasyczne chodaki!

Rotterdam

Dziś wybierz się do Rotterdamu, czyli miasta, które znajduje się zaledwie godzinę drogi od Amsterdamu. Ta jedna z najstarszych europejskich aglomeracji również ma wiele do zaoferowania. Warto zobaczyć tu m.in. monumentalny most Erasmusburg oraz charakterystyczne domy w kształcie kostek - Kubuswoning. Polecamy także udać się pod zabytkowy rotterdamski ratusz. Miłośnicy historii i sztuki powinni natomiast odwiedzić jedno z tutejszych muzeów.

Amsterdam

Ostatni dzień pobytu w Holandii ponownie spędź w Amsterdamie. Jeśli nie miałeś wcześniej okazji, koniecznie zobacz tutejszą wagę miejską. Odwiedź także zabytkowe kościoły – np. Westerkerk, Oude Kerk lub Noordekerk. Tuż przed wyjazdem wybierz się do jednej z amsterdamskich kawiarni i spróbuj pysznej kawy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij