Honduras w 8 dni. Kraj cudownych pejzaży

Honduras Copan
Źródło: Wikimedia

Szczegóły


  • Honduras
  • 8 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Będziemy przemierzać dżunglę, oglądać zabytkowe ruiny i próbować lokalnej kuchni. 

Copan

Podróż rozpocznie się na lotnisku w San Pedro Saula, skąd wyruszymy do kolonialnego miasta Copan. Tego dnia warto skorzystać z lokalnych restauracji. W Hondurasie kuchnia inspirowana jest meksykańskimi smakami. Warto spróbować nie tylko kurczaka na ostro, ale też niespotykanych w Europie odmian kukurydzy w kolorach: czarnym, fioletowym oraz białym.

Ruiny Majów

Dziś wybieramy się do ruin Majów i Muzeum Rzeźb. Pierwsze zabudowania na tych terenach pojawiły się już około 1000 roku p.n.e, największy rozkwit nastąpił jednak między V a VIII wiekiem. Warto tutaj zwrócić uwagę na „Schody Hieroglifów”, wysokie na 63 stopnie. Wyryto na nich aż 2 500 symboli, które opisują życie władców. Miasto zostało porzucone po 900 roku. Dziś znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Jezioro Yojoa - Tela

Na początku dnia ruszamy w stronę 43-metrowego wodospadu Pulhapanzak. Po obejrzeniu tego imponującego obiektu, udajemy się w stronę jeziora Yojoa - niezwykle popularnego wśród wędkarzy. Warto wybrać się tutaj w rejs statkiem po jeziorze. Na nocleg wyruszamy do miasta Tela, oddalonego o 140 km od jeziora.

Tela - Park Narodowy Punta Sal

W tym rezerwacie będziemy mogli zobaczyć wiele gatunków małp, pająków oraz motyli. Pozostałą cześć dnia warto przeznaczyć na nurkowanie i odpoczynek na pobliskiej plaży.

Park Narodowy Punto Izopo - La Ceiba

Dziś będziemy pływać kajakiem na terenie kolejnego parku narodowego, wśród lasów namorzynowych. Będziemy przy tym podziwiać wiele gatunków motyli oraz ptaki, takie jak zimorodki i czaple. Potem udajemy się do miasta La Ceiba, gdzie spędzimy noc.

La Ceiba - Cayos Cochinos

Łodzią dotrzemy do dziewiczych plaż Cayos Cochinos. Na miejscu będziemy mogli zrelaksować się nad wodą i spróbować dań przygotowanych z owoców morza. 

Cayos Cochinos - Park Narodowy Pico Bonito

Kolejnego dnia będziemy podróżować szlakiem Rio Zacate do wodospadu Zacate. Wędrówka ścieżkami Parku Narodowego Pico Bonito da nam możliwość obserwowania wielu gatunków małp, pancerników i jaguarów. Trasę można pokonać również kajakiem. 

Park Narodowy Pico Bonito - Roatán 

Udajemy się na lotnisko w Roatán, skąd wyruszamy do domu. Jeśli czas pozwoli, możemy udać się na krótki spacer lub na zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij