Hue w 3 dni. Śladem wyjątkowych smaków i zapachów

Wietnam Hue
Wikipedia/Uwe Aranas/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Wietnam
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Najwyższa świątynia Wietnamu, kompleks dawnych budynków cesarskich oraz grobowce byłych władców kraju – to wszystko zobaczysz podczas trzydniowego pobytu w Hue.

Przybycie do Hue

Zwiedzanie Hue rozpocznij od spaceru wokół zabytkowej cytadeli. Wejdź na teren fortecy przez bramę południową, znajdującą się tuż nad Rzeką Perfumową. Stamtąd bezpośrednio dostaniesz się na Dziedziniec Ceremonii, za którym znajduje się Pałac Niebiańskiej Harmonii. To właśnie tutaj w przeszłości odbywały się najważniejsze ceremonie o charakterze sakralnym. Serce cytadeli tworzy tzw. Zakazane Miasto – miejsce, w którym przed laty mogli przebywać jedynie członkowie cesarskiej rodziny. 

Po zwiedzeniu cytadeli udaj się na krótki odpoczynek. Odwiedź na przykład lokalną restaurację, w której będziesz mógł spróbować wietnamskich specjałów – np. zupy pho, sajgonek lub smażonej wieprzowiny, podawanej z makaronem sojowym. Odważniejszym polecamy zamówić danie zwane baluta (ugotowane jajko kurze lub kacze, z rozwiniętym embrionem).

Po południu wsiądź na rower i wyrusz na krótką wyprawę wzdłuż malowniczej Rzeki Perfumowej.

Grobowce cesarzy i rejs łodzią

Dziś ponownie wsiądź na rower i wyrusz w poszukiwaniu zabytkowych grobowców cesarskich. W Hue znajdziesz między innymi miejsce pochówku Tu Duca, Dong Kahna, Thieu Tri oraz Minh Manga. Warta uwagi jest także pagoda Mu Thien, która uznawana jest za wizytówkę miasta. Przepiękna świątynia została wzniesiona na samym początku XVII wieku. To najwyższy budynek sakralny na terenie całego Wietnamu - ma blisko 25 metrów. W świątyni możesz zobaczyć ponad 3-tonowy dzwon oraz marmurową rzeźbę żółwia.

Następnie polecamy wybrać się w rejs wzdłuż wspomnianej już Rzeki Perfumowej. Wycieczka statkiem to idealna propozycja dla par, które chcą spędzić w Wietnamie romantyczne chwile.

Wyjazd z Hue

Zanim opuścisz Hue, koniecznie wybierz się również na tutejsze plaże. W przeciwieństwie do innych nadmorskich kurortów, nie są zatłoczone. W spokoju będziesz więc mógł tutaj opalać się i pływać.

Na sam koniec wyprawy odwiedź lokalne bazarki. Zaopatrzysz się na nich np. w wietnamskie kapelusze. Oprócz tego warto zajrzeć do tzw. wioski kadzidełkowej, w której dowiesz się, jak wyrabiane są aromatyczne substancje.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij