Indie w 6 dni. Odkryj wszystkie tajemnice północnej części kraju

Delhi
Wikimedia/breic/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Indie
  • 6 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Potężny minaret, największe obserwatorium astronomiczne w Indiach oraz jeden z siedmiu cudów świata. To wszystko zobaczysz podczas niecałego tygodnia w tym kraju.

Delhi

Po wylądowaniu na lotnisku w Delhi - dawnej stolicy Indii - ten dzień warto poświęcić na zapoznanie się z otoczeniem, aklimatyzację oraz odwiedzić pobliskie sklepy, aby zaopatrzyć się chociażby w wodę na dalszą podróż. W Indiach odnotowano bowiem rekordową temperaturę 51 stopni Celsjusza!

Delhi

Drugi dzień warto poświęcić na dokładne zwiedzanie miasta. Na początku powinna ci się rzucić w oczy nieco chaotyczna architektura, na której kształt w dużej mierze miały wpływ inwazje mongolskie. Pierwszym celem podróży po Delhi powinien być grób Humayuna. Oglądany z daleka wygląda, jakby unosił się nad ogrodami. Następnie warto udać się pod Kutb Minar (wpisany na listę UNESCO), czyli najdłuższy minaret Indii oraz małe obiekty sakralne Ashoka Stupa znajdujące się w całym kompleksie Kutb Minar. Dalej dotrzesz do meczetu Dżami Masdżid, również wyróżnionego przez UNESCO. Po obiedzie warto z kolei udać się na wędrówkę do Czerwonego Fortu, a wieczorem zobaczyć tętniący życiem lokalny rynek.

Sikandarabad - Agra

Następnego dnia rano wyrusz w kierunku Agry - miasta miłości Uttar Pradesh. W międzyczasie zatrzymaj się w Sikandarabad - mauzoleum cesarza Mogołów. Po obiedzie czas podążyć w stronę Taj Mahal, czyli jednego z siedmiu cudów świata. Następnie odwiedź Czerwony Fort w Agrze i grobowiec Itmad Ud Daulag. Wieczorem zwiedź lokalny rynek Agra Sadar Bazar. To będzie dobra okazja do zakupu pamiątek.

Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur

Następnym celem wyprawy jest Różowe Miasto - Jaipur, które znajduje się w północno-zachodnich Indiach. To stolica stanu Radżastan, znajdująca się na półpustynnym płaskowyżu Malwa. Jaipur, w przeciwieństwie do wielu innych indyjskich miast, charakteryzuje się regularną, podzieloną na kwartały zabudową. Dlaczego jednak nazywane jest "Różowym"? Otóż w centrum wybudowano w 1799 roku dla żon miejscowego maharadży budynek z czerwonego (przez niektórych uznawanego za różowy) piaskowca, a następnie z rozkazu Dźaja Singha II wszystkie pozostałe w starym mieście przemalowano na ten sam kolor.

W drodze do Jaipur odwiedź też Buland Darwaza (Bramę Świetności) oraz sanktuarium Sheikh Salim Chishti, będące świetnym przykładem wpływów Mongołów na architekturę w Indiach. Na końcu dnia w ramach odpoczynku warto pożywić się w jednej z okolicznych restauracji.

Jaipur

Kolejnego dnia warto zobaczyć Hawa Mahal, czyli imponujący Pałac Wiatrów. Dziś warto się również przejechać na słoniu oraz zobaczyć muzeum Sulver Miniature prezentujące miniaturowe malowidła oraz Pałac Miejski, w którym obecny książę Ajai Singh brał ślub z Ambiką Kumari. Później polecamy zobaczyć Jantar Mantar - największe obserwatorium astronomiczne w Indiach, a następnie Lake Palace oraz Nahargardh Fort, z którego roztacza się widok na całe miasto. 

Jaipur

To dzień powrotu do domu. Warto jeszcze przez chwilę przejść się uliczkami Jaipuru oraz, jeśli dotąd się tego nie zrobiło, kupić parę pamiątek. 


Zobacz również:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij