Irlandia w 5 dni. Poznaj największe atrakcje zielonej wyspy

Irlandia
Flickr/Martin Abegglen/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Irlandia
  • 5 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd zorganizowany

Odwiedzisz gorzelnie whisky w Kilbeggan, rozejrzysz po okolicy z blisko 200-metrowych klifów oraz posłuchasz najlepszej irlandzkiej muzyki. 

Dublin – Kilbeggan - Galway

Twoja wyprawa po Irlandii zaczyna się stolicy kraju – Dublinie. Udaj się na krótki spacer po centrum miasta i oglądaj zabytkową zabudowę utrzymaną w stylu georgiańskim i neoklasycznym (XVIII wiek). Dziś nie będziesz mieć jednak zbyt dużo czasu na zwiedzanie stolicy, bowiem zaplanowaliśmy dla ciebie inne atrakcje.

Udaj się autokarem w stronę miejscowości Galway. Po drodze zatrzymaj się w Kilbeggan, gdzie znajduje się prawdopodobnie najstarsza w kraju destylarnia whisky. Warto również odwiedzić kompleks klasztorny Clonmacnoise, znajdujący się nad brzegiem rzeki Shannon. Noc spędź w Galway.

Galway – Burren - Shannon - Killarney

Dziś zwiedzisz hrabstwo County Clare. Co warto zobaczyć w tym regionie? Z pewnością miejscowość Burren, gdzie znajdują się wapienne klify Moher, wysokie na ponad 200 metrów. Rozpościerający się z nich widok na Atlantyk dosłownie zapiera dech w piersiach. Następnie udaj się do miasteczka Shannon. Odwiedź jeden z tutejszych barów i skosztuj tradycyjnego irlandzkiego piwa. Następnie zatrzymaj się w Killarney.

Killarney – Półwysep Dingle

Z samego rana wyrusz na Półwysep Dingle. Teren ten słynie m.in. z mieszczących się tutaj dawnych fortów obronnych. Koniecznie zatrzymaj się na jednej z plaż i podziwiaj wspaniałe widoki. Warto też odwiedzić samo miasteczko Dingle, które znane jest ze swojej wyjątkowej sceny muzycznej. Znajdziesz w nim również wiele pubów, godnych odwiedzenia.

Killarney – Kerry

Czwartego dnia wybierz się na wyprawę po tzw. pierścieniu Kerry. To wyjątkowy szlak turystyczny w południowo zachodniej Irlandii, który biegnie dookoła półwyspu Iveragh, przez malownicze wioski rybackie, niewysokie góry oraz piaszczyste plaże. Dziś odwiedź też Park Narodowy Killarney, gdzie będziesz mieć okazję zobaczyć przepiękny wodospad Torc.

Killarney – Dublin

Podróż po Irlandii dobiega końca. Wróć do stolicy kraju i zobacz te atrakcje, których poprzednim razem nie było dane ci podziwiać. W Dublinie możesz odwiedzić Muzeum Narodowe, gdzie znajdują się liczne eksponaty związane z kulturą wikingów. Z pewnością warto też zwiedzić katedrę świętego Patryka. W drodze do Dublina zatrzymaj się w Cashel i zobacz wspaniały kompleks średniowiecznych budowli sakralno-obronnych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij