Izrael w 10 dni. Piękno starożytnej architektury

Jeozolima
Ściana płaczu w Jerozolimie. Izreal | Fot.: Tomasz Bonek, Źródło: Wyprawy Marzeń

Szczegóły


  • Izrael
  • 10 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Wyprawa rozpoczyna się na wybrzeżu słonecznego Tel Awiwu, a kończy w pięknej Jerozolimie. Po drodze zobaczysz między innymi wspaniałe wzgórza Golan, wykąpiesz w jacuzzi położonych malowniczo tuż przy wodospadzie oraz natkniesz na rzymski amfiteatr i imponujące akwedukty.

Tel Awiw-Jafa

Podróż po Izraelu rozpocznij od położonej nad Morzem Śródziemnym metropolii, uznawanej za jedno z najpiękniejszych miejsc w tym kraju. Ważnym punktem miejsca, zwanego krócej Tel Awiwem, jest „Białe Miasto”, czyli kompleks ponad 5 tysięcy budynków wzniesionych w stylu Bauhaus. Koniecznie zajrzyj także na ulicę Nachlat Binyamin, na której możesz kupić wiele interesujących przedmiotów – m.in. obrazy oraz ręcznie wykonaną biżuterię.

Tel Awiw-Jafa  

W Tel Awiwie warto wybrać się na skąpane w słońcu plaże. Spacer po tutejszych nadmorskich promenadach na pewno sprawi ci wiele radości. Odpocznij tutaj przy przyjemnym chłodzie morza oraz podziwiaj wspaniałe widoki. Wybierz się także na ulicę Dizengoffa, w całości wypełnioną butikami, kawiarniami, straganami oraz budkami z jedzeniem.

Cezarea - Akka

Następnego dnia wybierz się do Cezarei – niewielkiej miejscowości założonej w czasach starożytnych przez Heroda Wielkiego. W tutejszym Parku Narodowym znajdziesz szczątki niegdyś wyjątkowo prestiżowego portowego miasteczka. Warto tu także odwiedzić rzymski amfiteatr oraz imponujące akwedukty. W tym samym dniu udaj się również do Akki, której historia sięga czasów Totmesa III. Znajdujące się tutaj Stare Miasto z imponującymi murami obronnymi na pewno zrobi na tobie wielkie wrażenie.

Safed

Safed to jedno z czterech świętych miast Izraela. Bardzo dobrze będą czuć się tutaj przede wszystkim miłośnicy historii – miejsce to bowiem słynie ze średniowiecznych synagog oraz pięknie zachowanych brukowych zaułków. Tego dnia wybierz się również na wzgórza Golan. Po wejściu na szczyt twoim oczom ukaże się wspaniały widok na kwitnące pola kwiatów. U podnóża Góry Hermon zobaczysz z kolei ruiny Cezarei Filipowej, nazywane powszechnie Banjas.

Tyberiada – Bet Alfa

Piątego dnia wybierz się koniecznie do Tyberiady oraz znajdującego się tutaj Jeziora Tyberiadzkiego, które zasilane jest przez rzekę Jordan. U jego brzegów nabierzesz energii przed kolejnymi etapami wyprawy. Później udaj się do ulokowanego na północy Bet Sze’an, a konkretnie do funkcjonującego w mieście Parku Narodowego. Warto tutaj także zobaczyć odnowione uliczki, stojącą w centrum bazylikę oraz Muzeum Historii. Tego dnia koniecznie zobacz również starożytną synagogę w Bet Alfie (znaną z doskonale zachowanych mozaik) oraz Park Narodowy Gan ha-Szelosza, uznany przez magazyn "TIME" za jeden z największych i najpiękniejszych rezerwatów świata. Będziesz mieć tu również okazję aby wypocząć w naturalnych basenach oraz jacuzzi położonych malowniczo tuż przy imponującym wodospadzie.

Jerozolima

Tego dnia wreszcie dotrzesz do Jerozolimy – stolicy Izraela. Na wzgórzu Syjon znajdziesz m.in. symboliczny grobowiec króla Dawida, Kościół Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny oraz Wieczernik, w którym miała odbyć się ostatnia wieczerza Jezusa. Następnie udaj się do starej dzielnicy żydowskiej. W niej możesz odwiedzić m.in. odbudowane po zjednoczeniu Jerozolimy synagogi. Oprócz tego warte zobaczenia są: Park Archeologiczny, Wieża Dawida, a także znana na całym świecie Ściana Płaczu, czyli jedyna zachowana do dziś pozostałość Świątyni Jerozolimskiej.

Jerozolima  

Dziś kontynuuj zwiedzanie Jerozolimy. Udaj się Muzeum Izraela, w którym znajdują się najstarsze manuskrypty biblijne. Koniecznie wybierz się na Wzgórze Herzla, gdzie mieści się Cmentarz Narodowy Izraela. Istotnym punktem zwiedzania miasta jest także Muzeum Holokaustu Yad Vashem utworzone w roku 1963. Zobacz też zrekonstruowany bunkier na Wzgórzu Amunicyjnym, gdzie dziś znajduje się muzeum poświęcone tzw. wojnie sześciodniowej.

Pustynia Judzka

Ósmego dnia wyprawy po Izraelu udaj się na pieszą wycieczkę po Pustyni Judzkiej. Zobacz m.in. ruiny pałacu króla Heroda. Tego dnia możesz także wykąpać się w Morzu Martwym, którego zasolenie jest na tyle duże, że twoje ciało zostanie wyparte przez wodę na jego powierzchnię, będziesz więc mógł pływać nawet jeśli nigdy się tego nie uszyłeś!

Jerozolima

Kolejny raz wybierz się na zwiedzanie Jerozolimy. Dziś udaj się na małą wycieczkę po tutejszych kawiarniach i restauracjach. Spróbuj koniecznie niesamowitego smaku czekoladek fro-yo, wspaniałych kaw, falafeli lub czulentu, czyli żydowskiego gulaszu.

Jerozolima

Tego dnia po raz ostatni udaj się na przechadzkę po przepięknych uliczkach Jerozolimy. Zajrzyj np. do wspaniałego ogrodu botanicznego lub odwiedź te zabytki, które z różnych powodów nie mogłeś podziwiać w przeciągu kilku ostatnich dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij