Jamajka w 10 dni. W rytmie Boba Marleya

Jamajka
Flickr/Christina Xu/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Jamajka
  • 10 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Podczas tej wyprawy poznasz Rastafarian, odwiedzisz Muzeum Boba Marleya oraz wypoczniesz na złocistych, cichych plażach.

Montego Bay

Wycieczkę po Jamajce rozpocznij w największym ośrodku turystycznym kraju – Montego Bay. Po długiej podróży na Jamajkę na pewno zechcesz wypocząć nad ciepłymi wodami Morza Karaibskiego. Obowiązkowo przejdź się także malowniczymi uliczkami kurortu.

Montego Bay  - Negril

Drugiego dnia opuść słoneczne Montego Bay i udaj się do miejscowości Negril. Po drodze jednak zatrzymaj się w jednej z tradycyjnych rastafariańskich wiosek. Tutejsi mieszkańcy przyjmą cię z otwartymi ramionami! W czasie tej wizyty będziesz mieć okazję zagrać na tradycyjnym jamajskim bębenku. W samym Negril udaj się na południe, gdzie znajduje się wysoki na 40 metrów klif, z którego rozciąga się niepowtarzalny widok. 

Negril

Ten dzień spędź na leniwym odpoczynku. Warto, bowiem w Negril znajdują się plaże, które uznawane są za najpiękniejsze na świecie! Dobrze również zobaczyć mieszczącą się tutaj latarnię morską.

Negril – Treasure Beach

Czwartego dnia opuść Negril i kieruj się na wschód aż do Treasure Beach. Na miejscu czekają na ciebie cztery przepiękne zatoczki, które przyciągają turystów  z całego świata – Billy Bay, Frenchman Bay, Tykwa Bay oraz Great Pedro Bay. Odwiedź koniecznie jeden z wodospadów YS Falls.

Treasure Beach

Tego dnia warto wybrać się na krótki rejs łodzią, by obserwować pływających w tutejszych wodach delfiny oraz krokodyle. Wieczorem polecamy wybrać się do któregoś z licznych barów, gdzie serwowane są najpyszniejsze drinki pod słońcem! Skosztuj m.in. przepysznego likieru kawowego Tia Maria.

Treasure Beach – Kingston

Tego dnia wybierz się do stolicy Jamajki – Kingston. Największe miasto kraju to miejsce, które powinien odwiedzić każdy fan muzyki reggae. To właśnie tutaj mieści się bowiem muzeum ojca tego gatunku – legendarnego Boba Marleya. Oprócz tego wybierz się również do jednego z kilku parków miejskich – np. Parku Emancypacji.

Kingston

Tego dnia udaj się na plażę i korzystaj z pięknej pogody. Podczas pobytu w Kingston warto także odwiedzić plantację kawy. Koniecznie zobacz również mieszczący się w mieście rynek z wieloma straganami. Na nich zaopatrzysz się w różne pamiątki – flagi, wyroby wiklinowe, pocztówki i drewniane rzeźby.

Kingston – Ocho Rios

Kolejnym etapem podróży wokół Jamajki jest Ocho Rios. To urokliwe miasteczko słynie przede wszystkim z Dunn’s River Falls – wodospadów rzecznych, które wpadają wprost do Morza Karaibskiego. Po południu odpocznij na tutejszych pięknych plażach.

Ochio Rios

Czas, by wreszcie poznać specjały jamajskiej kuchni. W lokalnych restauracjach na pewno znajdziesz coś smakowitego. Spróbuj suszonego solonego dorsza, chleba kukurydzianego, czerwonej zupy z grochu, ciasta bulla lub owoców bligii pospolitej. Nie zdziw się, gdy w trakcie posiłków towarzyszyć ci będą odgłosy tradycyjnego jamajskiego bębna, a także artyści odtwarzający ludowe tańce.

Ochio Rios – Montego Bay

Po raz ostatni wybierz się na słoneczną plażę i zaopatrz w pamiątki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij