Japonia w 13 dni. Wyprawa dla aktywnych

Japonia Hiroszima
Pixabay/TigrouMeow/CC BY 2.0 | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Japonia
  • 13 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Pobaw się w nocnych klubach Tokio, zobacz miejsce, które zainspirowało słynnego amerykańskiego reżysera i przejdź się słynnym szlakiem pielgrzymkowym Kumano Kodo.

Osaka

Podróż po Japonii rozpocznij od Osaki – trzeciego pod względem wielkości miasta w kraju. To jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych Azji, a także jedna z najnowocześniejszych aglomeracji na świecie. Po zakwaterowaniu wybierz się na przechadzkę. Warto udać się m.in. do dzielnicy Dotonbori, w której znajdują się teatry, restauracje, kluby nocne oraz kasyna. Ogromna liczba telebimów, a także specyficzna atmosfera tego miejsca sprawiły, że zainspirowało ono Ridley'a Scotta do stworzenia futurystycznego świata w filmie „Łowca Androidów”!

Osaka – Chikatsuyu

Dziś wybierz się pociągiem do Chikatsuyu. Zanim jednak opuścisz Osakę, zobacz jeszcze jedną z wielu atrakcji, czekających na ciebie w tym mieście – np. zbudowany w XVI wieku zamek, Muzeum Sztuki Orientalnej, Muzeum Piwa lub ogród zoologiczny w Tennōji Kōen.

Chikatsuyu - Katsuura

Dziś czeka cię niezapomniana wędrówka szlakiem pielgrzymkowym Kumano Kodo. Składa się on z trzech tras (Iseji, Kohechi oraz Kiji), prowadzących do świętego miejsca Kumano Sanzan.

Następnie wsiądź do miejskiego autobusu i udaj się do nadmorskiej miejscowości Katsuura. Zobaczyć tu możesz m.in. wykonaną z brązu statuę Youjuin w Cape Hachiman.

Katsuura – Wakayama

Przy szlaku pielgrzymkowym znajduje się największy wodospad Japonii – Nachi Taisha. Nie może on umknąć twojej uwadze! Jeszcze raz udaj się na krótką wyprawę po szlaku Kumano Kodo, a następnie wybierz się do Wakayamy. Tam zobacz koniecznie zamek o tej samej nazwie, wzniesiony w II połowie XVI wieku.

Wakayama – Kioto

Oprócz zamku Wakayama, w mieście warto również zobaczyć Sanktuaria Kamayama oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Dziś koniecznie spróbuj też marynowanych owoców umeboshi i mandarynek mikan, które są tutejszym specjałem. Następnie udaj się do Kioto.

Pixabay/mariaricci/public domain | Źródło: Pixabay

Kioto

Kioto to miasto w zachodniej Japonii, które w przeszłości sprawowało funkcję stolicy kraju. Warto tutaj zobaczyć wspaniałą drewnianą świątynię Kiyomizu-derę, cesarską willę Shugaku-in z przepięknym ogrodem japońskim, kopiec Mimizuka, a także słynne na cały świat Złoty i Srebrny Pawilon Kinkaku-ji oraz Ginkaku-ji.

Kioto – Hiroszima

Dziś udaj się do Hiroszimy. Tam odwiedź koniecznie Park Pokoju, w którym znajdziesz poruszające pomniki, poświęcone ofiarom wybuchu bomby atomowej. Odwiedź też tutejsze muzeum, w którym dowiesz się więcej o tragicznych wydarzeniach z 6 sierpnia 1945 roku, kiedy to Stany Zjednoczone zrzuciły na miasto bombę atomową.

Hiroszima

Dziś udaj się na wyspę Miyajima i opłyń kajakiem znajdującą się tam bramę Torii – jeden z najbardziej charakterystycznych przykładów japońskiej architektury. Po południu możesz udać się na obiad do jednej z tutejszych restauracji. 

Hiroszima – Matsuyama

Z Hiroszimy popłyń promem do Matsuyamy. Największą atrakcją tego miasta są najstarsze w Japonii gorące źródła. W nich warto nabrać sił przed kolejnymi etapami podróży. Zobacz też koniecznie tutejszy zamek.

Matsuyama – Ikuchi Jima

Tym razem przesiądź się na rower i zwiedź okolice Matsuyamy. Jeśli nadarzy się okazja, spróbuj koniecznie sushi, sałatki sunomono oraz sake.

Ikuchi Jima – Onomichi

Onomichi to miasto leżące nad Japońskim Morzem Wewnętrznym, nad którym warto się zrelaksować. Możesz tu także odwiedzić jedną z licznych świątyń (np. Senkō-ji), zamek Fukuyama Domain Bansho Ato, Muzeum Sztuki oraz ponownie gorące źródła.

Onimichi – Tokio

Z samego rana udaj się na zwiedzanie Onimichi. Następnie wsiądź do pociągu i rusz do stolicy Japonii – Tokio. Na początek poznaj nocne życie metropolii i wybierz się do jednego z tutejszych klubów. 

Tokio

Ostatni dzień wyprawy po Japonii poświęć na zwiedzanie Tokio.Koniecznie odwiedź centrum wystawowe „Big Sight”, udaj się do jednego z wielu muzeów (np. Dawnej Sztuki Japońskiej i Azjatyckiej), zobacz Pałac Cesarski oraz Aleję Miłorzębów na osi Galerii Obrazów Meiji. Jeśli czas pozwoli, przed wylotem do domu zaopatrz się w jakieś pamiątki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij