Jemen w 7 dni. Śladem najpiękniejszych meczetów

Sana
Flickr/Rod Waddington/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Jemen
  • 7 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobaczymy pałac, wybudowany na ruinach świątyni, zwiedzimy miasto znane z wyśmienitej kawy i przejdziemy się po starówce, wpisanej na listę UNESCO.

Sana

Pierwszego dnia warto zobaczyć okazały meczet Al-Saleh - otwarty nawet dla tych, którzy nie są muzułmanami oraz Starówkę, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeśli wystarczy czasu, można odwiedzić małą wioskę nieopodal Sany - Beit Bouss.

Wadi Dahr

Zaraz po śniadaniu wyruszamy do Wadi Dahr, zwanego też Rock Palace. To posesja, zbudowana na ruinach starej świątyni. Następnie zmierzamy do Thula - fortu wpisanego na listę UNESCO. Warto również udać się do Habbaba, w której zobaczymy między innymi zabytkową studnię oraz do miast, w których znajdują się stare cmentarze, forty lub cytadele: Kawkaban, Szibam i Al- Tawil.

Al-Mahweet - Manakha

Przejazd przez Al-Mahweet obok majestatycznych gór, aż do doliny Wadi Sara. Następnie odwiedzamy kolejną dolinę zwaną Khamis Bani Sa'ad i docieramy do prowincji Manakha. Zatrzymujemy się w miasteczku położonym u podnóża góry Haraz.

Al-Hutaib - Al-Hadżara - Hodeyad

Rano zmierzamy do Al-Hutaib - małej wioski położonej na południe od Manakha. To tutaj zobaczymy fortecę wraz z Tomb of the Caller. Następnie zmierzamy do Al-Hadżara − miasta w zachodnim Jemenie w muhafazie Al-Bajda. Dziś zaglądamy również do obszaru chronionego, zwanego Buda. To górski kompleks, który jest wpisany na światową listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Dzień kończymy wizytą w Hodeyad i relaksem na plaży.

Al-Khokha - Zabid City - Al-Mokha

Dziś przybywamy do Al-Khokha i zażywamy kąpieli w Morzy Czerwonym. Następnie udajemy się do Zabid City, gdzie mamy okazję zobaczyć zabytkowy meczet Ash’arites. Kolejnym przystankiem będzie Brama Smutku oraz portowe miasto Al-Mokha, znane między innymi z wyśmienitej kawy.

Ta'iz - Jibla - Sana

Na początku odwiedzamy Ta'iz oraz zamek Al-Quahira (niestety, częściowo zniszczony w trakcie nalotów bombowych, które miały miejsce w maju 2015 roku. Tym niemniej warto go zobaczyć, zwłaszcza, że mieści się na wzgórzu, z którego widać całe miasto). Następnie jedziemy do Jibla, które jest wpisane na listę UNESCO i wracamy do Sana.

Sana

Dziś jest nasz ostatni dzień w Jemenie. Można go wykorzystać na przykład na próbowanie lokalnej kuchni. Polecamy przede wszystkim świeże ryby, sprzedawane na tutejszym targu. Dziś możemy także spróbować żucia katu - liści lekko narkotycznej rośliny. To nieodłączny element życia codziennego Jemeńczyków.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij