Kanada w 9 dni. Śladem oryginalnych smaków

Kanada
Wikimedia/Wladyslaw/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Kanada
  • 9 dni
  • 6-9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Spróbujemy rybnych ciastek, zajrzymy do domu rybaka i odszukamy ślady Aleksandra Grahama Bella. 

Halifax

Ten dzień przeznaczamy na przechadzkę po okolicy i nabieranie sił przed czekającą nas wyprawą.

Halifax

Dziś rano odwiedzimy Peggy Cove, jedną z najbardziej urokliwych kanadyjskich wiosek rybackich. Spróbujemy tradycyjnego śniadania Nova Scotia Breakfast, na które składają się na przykład... ciastka rybne. Pozostałą część dnia spędzimy zwiedzając sklepy z pamiątkami lub Muzeum Rybołówstwa. Warto również odwiedzić Muzeum Maritime i Browar Aleksandra Keitha.

Halifax

Czas na odwiedzenie ogrodów i dzielnicy portowej. Wieczór spędzimy w Moncton, założonym przez grupę Akadian, czyli francuskojęzycznych mieszkańców.

Hopewell Rocks

Dziś skierujemy się ku Hopewell Rocks, na tereny graniczące ze Stanami Zjednoczonymi. Fenomenalne wrażenie zrobią na nas skały liczące sobie do 21 metrów wysokości. Żeby zobaczyć je w pełnej okazałości, trzeba poczekać na odpływ, bowiem rekordowo duże przypływy osiągają bowiem wysokość nawet 52 stóp.

Charlottetown

Zwiedzimy wyspę i zobaczymy wydmy i plaże Parku Narodowego Wyspy Księcia Edwarda. Dziś warto również zrobić zakupy lub zrelaksować się w jednej z eleganckich restauracji w Charlottetown.

Wikimedia/Sam311/CC 3.0 | Źródło: Wikipedia

Pictou

Rano udajemy się na pokład promu, który zawiezie na drugą stronę cieśniny Northumberland do Pictou, znanego jako miejsce narodzin Nowej Szkocji. To tu w 1773 roku zacumował pierwszy statek z góralami ze Szkocji. Dziś warto przejechać się wzdłuż Ceilidh Trail, by obserwować szkocki folklor.

Cape Breton

Dziś odwiedzimy muzeum Aleksandra Grahama Bella, gdzie podziwiać będziemy mogli eksponaty należącego do tego wielkiego wynalazcy, który spędził ostatnie lata swojego życia na Cape Breton. Następnie czeka nas podróż szlakiem Cabot, uważnym za jedną z najbardziej malowniczych tras na świecie. Kontynuujemy podróż wzdłuż wybrzeża, delektując się wspaniałymi widokami skalistych wybrzeży i Zatoki Świętego Wawrzyńca. 

Jeddore Oyster Pond

Przekroczmy Canso Causeway i udamy się do Muzeum Rybaka w Jeddore Oyster Pond, prezentującego typowe lokum z przełomu XIX i XX wieku. Po powrocie do Halifax odwiedzimy Cytadelę z początków XIX wieku, która kształtem przypomina gwiazdę.

Halifax

Ostatni dzień przeznaczamy na załatwienie wszystkich formalności i podróż na lotnisko.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij