Kanchanaburi w 3 dni. Zobacz kultowy most na rzece Kwai

Most na rzece Kwai
Flickr/brianfagan/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Tajlandia
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Obiekt ten zdobył rozgłos za sprawą głośnej powieści Pierre’a Boulle’a oraz obsypanego Oscarami filmu Davida Leana. To jednak nie jedyna atrakcja w  tym tajlandzkim mieście. Zobacz tu również potężny pomnik przyrody i dowiedz się wszystkiego o tak zwanej kolei śmierci. 

Przyjazd do Kanchanaburi

Zwiedzanie miasta rozpocznij od zobaczenia wysokiego na dwadzieścia metrów drzewa, które stanowi symbol Kanchanaburi. Pień liczącej ponad 100 lat rośliny jest tak gruby, że do jego otoczenia potrzeba około 10 osób! Samo drzewo rośnie z dala od centrum miasta i jego odnalezienie może stanowić dla przyjezdnych problem, dlatego warto poprosić mieszańców o pomoc. 

Kanchanaburi to miasto, które z pewnością powinni odwiedzić turyści interesujący się II wojną światową. To właśnie tutaj mieści się część trasy nazywanej koleją śmierci. Linia ta została zbudowana przez jeńców alianckich, którzy pracowali nad nią w nieludzkich warunkach. Budowa trasy między Bangkokiem a Rangun pochłonęła wiele ofiar i stała się wręcz symbolem wojennego okrucieństwa. Odwiedź tutejsze muzeum, by dowiedzieć się więcej o tym przerażającym i wstrząsającym czasie w historii ludzkości. Zwróć uwagę na liczne pomniki, wzniesione na cześć robotników, poległych w trakcie budowy kolejowej linii. Odwiedź dziś również cmentarz wojenny.

Most na rzece Kwai

Kanchanaburi słynie przede wszystkim z tego, że to właśnie tutaj znajduje się słynny most na rzece Kawi. Ta 200-metrowa przeprawa była strategicznym obiektem dla japońskiej armii. Obecnie można ją pokonać pieszo. Nad samą rzeką można również wynająć łódkę i wybrać się w krótki rejs. 

Dziś warto również wybrać się blisko 40 kilometrów od centrum, do Tiger Temple, czyli świątyni, w której mnisi opiekują się m.in. tygrysami bengalskimi. To właśnie tu będziesz mógł podejść do tych niezwykłych zwierząt na bardzo bliską odległość, a za dodatkową opłatą zrobisz sobie nawet z nimi zdjęcie!

Wyjazd z Kanchanaburi

W okolicach Kanchanaburi funkcjonuje specjalny rezerwat, w którym wolontariusze opiekują się schorowanymi słoniami. Dziś polecamy udać się do niego, żeby zobaczyć, jak karmi się, myje i pielęgnuje te niezwykłe zwierzęta.

Dziś polecamy zobaczyć jeszcze inny most, który został wybudowany przez jeńców wojennych podczas prac nad koleją śmierci. Mowa o Tham Kra Sae, nieopodal którego znajduje się niewielkich rozmiarów kapliczka buddyjska.

Flickr/mattmangum/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij