Khao Lak w 3 dni. Zobacz na własne oczy Wyspę Jamesa Bonda

Khao Lak
Wikipedia/Diego Delso/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Tajlandia
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz, gdzie ukrywał się jeden z największych przeciwników agenta 007 i poszukaj śladów potężnego tsunami, które zniszczyło dużą część Tajlandii w 2004 roku. 

Przyjazd do Khao Lak

Na sam początek wyprawy wybierz się w rejs kajakiem lub łodzią, wokół Wyspy Jamesa Bonda. Tak miejscowi nazywają niewielką wysepkę, na której kręcono niektóre sceny filmu „Człowiek ze złotym pistoletem”, opowiadającego o słynnym agencie 007. To właśnie tutaj ukrywał się zły Scaramanga, grany przez Christophera Lee. 

Następnie zobacz zatokę Phang Nga, czyli kompleks 42 niewielkich wysp. Tam również możesz wybrać się na rejs kajakiem. Dobrze również wypocząć na tamtejszych plażach. Dobrze wybrać się na zwiedzanie z przewodnikiem, który opowie o najwiekszych atrakcjach każdej z wysp i ich budowie geologicznej. 

Odpoczynek na plaży Pak Weep oraz wizyta w Muzeum Tsunami

Khao Lak to miejsce słynące przede wszystkim z bajecznych plaż, koniecznie rozpocznij dzień na jednej z nich. Jeśli lubisz zażywać kąpieli słonecznych w cichym i ustronnym miejscu, koniecznie wybierz plażę Pak Weep. Rankiem będziesz tu mógł pozbierać przepiękne muszle, wieczorem zaś - leżące na brzegu fragmenty koralowca. 

Dziś udaj się również do Międzynarodowego Muzeum Tsunami. To miejsce, które przypomina o tragicznych wydarzeniach, do jakich doszło tutaj w 2004 roku. Woda wdarła się wówczas 4 kilometry w głąb lądu, zabijając ponad 4000 osób. W muzeum znajdziesz fotografie, dokumentujące akcję ratunkową, poznasz szczegóły odbudowywania miasta, a także dowiesz się, gdzie stoją różne obiekty, pozostałe po katastrofie (np. łódź policyjna).

Wyjazd z Khao Lak

Zanim opuścisz Khao Lak, koniecznie zobacz targowisko Bang Niang. Jest popularne wśród turystów, ponieważ można znaleźć tu wiele przedmiotów, nadających się na pamiątki, między innymi rękodzieła. Tu też spróbujesz wielu lokalnych przysmaków – soku z trzciny cukrowej czy smażonego po tajsku kurczaka. Tuż przed wyjazdem po raz ostatni odpocznij na plaży, na przykład na White Sand Beach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij