Kirgistan w 5 dni. Spotkanie nie tylko z polującymi orłami

Kirkistan
Wikimedia/neiljs/CC 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Kirgistan
  • 5 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Poznamy myśliwego, który poluje z orłami, wypoczniemy nad brzegiem słonego jeziora i obejrzymy meczet, wybudowany w chińskim stylu.

Bishkek

Pierwszy dzień spędzimy w mieście Bishkek, które jest stolicą i jednocześnie największym miastem Kirgistanu. Na początek warto tutaj zobaczyć Pobeda Square, oznaczające Plac Zwycięstwa, Duboviy Park, Central Ala-Too Square oraz Muzeum Historyczne. Następnie udać się na Asian Bazaar, gdzie można oglądać i kupować tutejsze wyroby rękodzielnicze.

Issyk Kul

Wcześnie rano wyruszamy nad Issyk Kul, czyli jezioro alpejskie, drugie co do wielkości na świecie, nazywane również Perłą Azji Środkowej. Jego woda ma właściwości lecznicze, ze względu na ogromne zasolenie. Po drodze nad jezioro można odwiedzić Burana Tower, czyli minaret z XI wieku oraz skansen Balbans.

Issyk Kul - Karakoł

Dzisiaj czeka nas zwiedzanie miasta Karakoł, które oddalone jest zaledwie 150 km od granicy z Chinami. Zanim jednak dotrzemy do niego, po drodze znad słonego jeziora zobaczymy starożytne kamienne inskrypcje, powstałe najprawdopodobniej już w 800 roku p.n.e. We wspomnianym mieście oglądamy meczet Dungan, zbudowany w chińskim stylu, czyli bez użycia metalowych gwoździ. Następnie udajemy się do starego drewnianego kościoła prawosławnego, zwieńczonego charakterystycznym zielonym dachem i ozdobionego wieżami o żółtych wykończeniach. 

Karakoł - Jeti Oguz - Bokonbaeva

Z miasta Karakoł kierujemy się do wąwozu Jeti Oguz, zbudowanego z charakterystycznych, czerwonych skał. Nieopodal znajduje się Broken Heart Mountain, czyli góra, kształtem przypominająca złamane serce. Jeśli wystarczy ci siły, możesz spróbować wspiąć się na nią. Widoki są warte tego wysiłku. Pod koniec dnia warto jeszcze odwiedzić niewielką miejscowość Bokonbaeva, w której natknąć się można na myśliwych, wykorzystujących orły do polowania na dziką zwierzynę. 

Bishkek

Ostatni dzień w Kirgistanie, warto przeznaczyć na ostatni spacer po stolicy oraz zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij