Kolumbia w 7 dni. Tropem wyjątkowej kawy i gorącej salsy kolumbijskiej

kawa
Flickr/McKay Savage/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Kolumbia
  • 7 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Prywatna lekcja salsy, przejażdżka wagonikiem, wiszącym nad ruchliwym miastem i degustacja kawy u boku eksperta - to wszystko czeka nas podczas wyprawy po „Złotych Wrotach Ameryki”.

Bogota

Nowoczesna stolica miasta łączy w sobie kolonialne kościoły i prekolumbijską sztukę z futurystycznymi wieżowcami. To największe miasto w Andach zachwyca takimi miejscami jak: Muzeum Złota, Muzeum Sztuki Religijnej czy Muzeum Architektoniczne.

Armenia

Dziś polecimy do miasta Armenii - stolicy departamentu Quindío - w której poznamy wszystkie tajniki przygotowywania pysznej kawy. Ten dzień warto bowiem spędzić z jednym z wielu mieszkających tutaj ekspertów w dziedzinie degustacji i podawania tego napoju.

Salento

Tego dnia wybierzemy się do urokliwego miasteczka, które słynie nie tylko z kawy, ale również wyjątkowo pysznie podawanego pstrąga tzw. trucha. Tutejsi mieszkańcy, noszący tradycyjne poncza i kapelusze, chętnie opowiadają o rodzinnej osadzie. Ogromne wrażenie robią również palmy rosnące nawet do 60 metrów i latające między nimi chmary kolibrów.  

Medellín

Dzisiaj odwiedzimy Medellín, które jest drugim co do wielkości miastem w Kolumbii. Warto tutaj zwiedzić Catedral Metropolitana oraz Palacio de la Cultura Rafael Uribe Uribe. Warto się przejechać tzw. „Cable cars”, czyli wiszącymi nad miastem wagonikami, w których mieści się zaledwie 8 osób.

Nie radzimy jednak zapuszczać do faweli, czyli dzielnic nędzy. Są bowiem wyjątkowo niebezpieczne, głównie ze względu na kwitnący w nich biznes narkotykowy. 

Cartagena de Indias

Zacznijmy od spaceru po starej części Cartageny, w której zobaczymy m.in. fortyfikacje Las Murallas, a także zachwycającą zaułkami dzielnicę Getsemaní. Wieczorem warto skorzystać z prywatnej lekcji salsy kolumbijskiej, znanej jako styl Cali.

Cartagena de Indias

Drugi dzień na zwiedzanie miasta, zwanego „Złotymi Wrotami Ameryki”. Warto odwiedzić Museo de Arte Moderno de Cartagena, w którym niegdyś znajdował się magazyn broni. Tutaj można zobaczyć zarówno sztukę współczesną, jak i obrazy latynoamerykańskich mistrzów z lat 50. Tego dnia można się również wybrać na plażę w Playa Blanca lub popłynąć statkiem do Narodowego Parku Islas del Rosario.

Bogota

Ostatniego dnia warto przed wyjazdem pospacerować uliczkami miasta oraz kupić kilka pamiątek. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij