Krâchéh w 3 dni. W krainie sympatycznych delfinów

Kambodża
Flickr/Craig Nagy/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Kambodża
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Wypatrywanie rzadkich delfinów rzecznych, zwiedzanie zabytkowych świątyń, poznanie tajników wyrobu tradycyjnego kambodżańskiego makaronu oraz spacer po plantacjach popularnych owoców – to tylko część atrakcji, jakie czekają na ciebie w Krâchéh. 

Przybycie do Krâchéh

Po zakwaterowaniu w hotelu rozpocznij zwiedzanie malowniczego Krâchéh. Na początek polecamy udać się na krótki spacer wokół nowego rynku. Oprócz tego możesz odbyć krótki rejs promem i wysiąść na pobliskiej wyspie Koh Trong. Wypożycz rower i przejedź się po kambodżańskiej wsi. Zobaczysz tu plantacje ryżu oraz tradycyjne budynki mieszkalne, osadzone na palach wbitych w wodę. Wieczorem koniecznie udaj się na plażę i podziwiaj zachód słońca.

Oglądanie delfinów i zwiedzanie pagody 100 filarów

Z samego rana wyrusz z Krâchéh do oddalonego o 9 kilometrów Thma Kreae. W pobliżu tej miejscowości znajduje się ulokowana na wzgórzu pagoda Phnom Sambok. To jedna z największych atrakcji turystycznych w okolicy. Przygotuj się jednak na to, że wejście do świątyni będzie wymagać od ciebie odpowiedniej kondycji. Pagoda znajduje się bowiem na szczycie kilkuset stromych schodów. Na miejscu zobaczysz jednak przepiękne rzeźby i obrazy.

Następnie rusz do Kampi – miejsca, gdzie będziesz mieć okazję zobaczyć bardzo rzadki gatunek delfinów rzecznych. Tutejsze wody są naturalnym środowiskiem występowania tych sympatycznych zwierząt. Wsiądź do łodzi i udaj się w rejs po rzece Mekong. Uważnie wypatruj wynurzających się co jakiś czas stworzeń.

Kolejnym punktem programu jest pagoda 100 filarów (100 Columns Pagoda). Przepiękna świątynia słynie z otaczających ją kolumn. Po przebudowie w 1997 roku ich liczba wynosi dokładnie 116. Tuż obok pagody znajduje się centrum ochrony żółwi Cantora. Ośrodek zajmuje się odbudową gatunku, który przez różne działania ludzkie oraz aktywność drapieżników, niemal całkowicie wyginął.

Wyjazd z Krâchéh

Trzeciego dnia skieruj się na zachodni brzeg rzeki Mekong. Przejdź przez pola ryżowe i zobacz, w jakich warunkach wzrasta to zboże. Następnie udaj się na krótki spacer po tutejszych podmokłych lasach.

Opuszczając Krâchéh zatrzymaj się w jednej z lokalnych wiosek. Mieszkańcy, jeśli ich poprosisz, pokażą ci, w jaki sposób wyrabia się tradycyjny makaron ryżowy. Ponadto będziesz mieć okazję poznać tajniki powstawania ryżowej whisky – lokalnego specjału alkoholowego. W okolicach Krâchéh zobaczysz również uprawy różnych tropikalnych warzyw i owoców – papai, mango, kokosów, gujawy i bananów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij