Kuba w 8 dni. Podróż w rytmie salsy

Salsa kubańska
Pixabay/Rav_/public domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Kuba
  • 8 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz plantację ziół, kukurydzy oraz kawy, zapal mocne cygaro i przetańcz całą noc na ulicach stolicy. To tylko początek atrakcji, które czekają na ciebie w tym kraju. 

Hawana

Swoją przygodę z Kubą rozpocznij od Hawany i przekonaj się na własne oczy, że to miasto nigdy nie zasypia! Zaraz po wylądowaniu na tutejszym lotnisku oraz zakwaterowaniu się w hotelu polecamy wybrać się na spacer wzdłuż nadmorskiej promenady Melecón oraz spróbować lodów z najsłynniejszej kubańskiej lodziarni Coppelia. Warto także zaznajomić się z historią  tego kraju. Wiele dowiesz się podczas wizyty w Muzeum Rewolucji Kubańskiej, mieszczącym się w dawnym pałacu dyktatora Batisty. Koniecznie zobacz też figurę Manuela de Cespedesa  - jednego z przywódców ruchu niepodległościowego.

Hawana - Soroa

Dzień rozpocznij od wizyty w Callejon de Hamel – niewielkiej alei w robotniczej dzielnicy Cayo Hueso w Hawanie. Słynie ona bowiem z cudownych murali autorstwa lokalnego artysty Salvadora Gonzaleza. Następnie skieruj się do dzielnicy Jaimanitas, gdzie ujrzysz około 80 domów, ozdobionych przez innego artystę – Jose Fustera. Następnie wybierz się na krótką wycieczkę do pobliskiej wioski Soroa. Znajdziesz tu niezwykły ogród, w którym rośnie około 700 gatunków storczyków! Warto również zobaczyć pobliski wodospad. 

Las Terrazas

Dziś odwiedź niewielką społeczność z Las Terrazas (w gminie Candelaria na zachodzie Kuby). Wioska znajduje się na terenie rezerwatu, który od 1984 znajduje się na liście UNESCO. Tutejszy park narodowy zajmuje obszar około 5 tysięcy hektarów! Ponadto w Las Terrazas zobaczysz także wyjątkową plantację ziół, które tutejsi mieszkańcy wykorzystują do przyrządzania preparatów leczniczych.

Vinales

Czwartego dnia pobytu na Kubie wyrusz w kierunku niewielkiej miejscowości Vinales, położonej przy potężnych, wapiennych klifach. Następnie wskocz na rower i udaj się na krótką wycieczkę na plantację tytoniu. Wieczorem natomiast odwiedź jeden z trzech tutejszych barów i daj porwać się niezwykłej zabawie. Z mieszkańcami miasta napijesz się najwspanialszego na świecie rumu i przetańczysz całą noc!

Vinales

Dziś czeka cię wycieczka po pobliskich farmach. Zobacz, w jaki sposób pali się i mieli kubańską kawę, a także w jakich warunkach hoduje się tutaj kukurydzę. Po powrocie do miasta udaj się na lekcję salsy. Nie myśl jednak, że polecamy odwiedzić szkołę tańca. Podstawowych kroków nauczysz się od bawiących się na ulicznych parkietach mieszkańców Vinales!

Cayo Jutias

Dziś udaj się na maleńką wyspę koralową Cayo Jutias. Znajduje się ona około 65 kilometrów na północ od Vinales. Tutejsze plaże nie bez przyczyny uznawane są za jedne z najpiękniejszych na naszej planecie. Warto zatem zatrzymać się dłużej w tym miejscu i zrelaksować. Koniecznie zobacz również mieszczącą się na wyspie latarnię morską zbudowaną w 1902 roku.  

Hawana

Przyszedł czas, by powrócić do Hawany (około 6 godzin jazdy). Dziś udaj się na spacer po Starej Hawanie – części miasta wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, głównie ze względu na niezwykłe, XVI-wieczne budynki. Wieczorem znów daj się ponieść rytmom salsy. Możesz również udać się do jednego z lokali na kabaretowe show.

Hawana

To już, niestety, koniec twojego pobytu na Kubie. Zapal najlepsze pod słońcem cygaro, przejdź się urokliwymi uliczkami stolicy i po raz ostatni poczuj jej niezwykłą atmosferę.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij