Laos w 7 dni. Śladami świętych miejsc buddyzmu

Laos
Wikipedia/Phillip Maiwald/CC BY 2.0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Laos
  • 7 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Świątynie umieszczone w jaskiniach i niezwykła Równina Dzbanów – między innymi takie atrakcje czekają na ciebie w Laosie.

Luang Prabang - Ban Muang Keo - Luang Prabang

Pobyt w Laosie rozpocznij od przybycia do Luang Prabang. Na samym początku udaj się w krótki rejs w górę malowniczej rzeki Mekong, aż dotrzesz do wioski Ban Muang Keo. Na miejscu zobaczysz niesamowite świątynie w tajemniczych jaskiniach Pak Ou. W ich wnętrzu znajdziesz wiele pozłacanych posągów Buddy. Po zwiedzeniu jaskiń wróć do Luang Prabang.

Luang Prabang

Drugiego dnia udaj się do położonych w górach świątyń Luang Prabang, wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Oprócz tego podziwiaj architekturę budynków wybudowanych za czasów francuskiego kolonializmu. Koniecznie odwiedź także lokalne restauracje i spróbuj laotańskich przysmaków (szczególnie regionalnego piwa). Dodatkowo możesz także udać się do tutejszego Muzeum Narodowego.

Kunag Si

Tym razem wybierz się w krótką wycieczkę nad przepiękne wodospady Kuang Si, gdzie będziesz mógł się zrelaksować na łonie natury. 

Xieng Khouang

Z samego rana wybierz się do prowincji Xieng Khouang, gdzie znajduje się Równina Dzbanów. Teren ten ma ogromne znaczenie historyczne i kulturalne dla mieszkańców Laosu. Znajdują są na nim tysiące kamiennych urn, powstałych między VI wiekiem p.n.e., a IX wiekiem n.e. Obszar ten był także miejscem zaciętych walk podczas wojny laotańskiej w latach 1954-1975. Najbliższą noc spędź natomiast w miejscowości Phonsavan.

Phonsavan

Piątego dnia udaj się do siedziby Mines Action Groupor MAG, która zajmuje się wykrywaniem oraz zabezpieczeniem niewybuchów z okresu wspomnianej wojny laotańskiej. Przedstawiciele firmy zdradzą ci kilka interesujących ciekawostek związanych z ich codzienną pracą. Kontynuuj następnie wędrówkę po Równinie Dzbanów.

Wientian

Przyszedł wreszcie czas, by poznać stolicę Laosu – Wientian. Poznaj najpopularniejsze zabytki tego miasta, np. świątynie Si Saket i Luang Stupa oraz Park Buddy.

Wientian

To już ostatni dzień pobytu w Laosie. Wybierz się na krótki spacer po ulicach stolicy. Tuż przed wylotem odwiedź jedną z lokalnych restauracji i spróbuj różnych specjałów – sałatkę z zielonej papai, przypominające nasz tatar danie laap oraz lepki ryż z rybą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij