Litwa w 9 dni. Na bursztynowym szlaku

Bursztyn
Flickr/Helen Cook/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Litwa
  • 9 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobaczymy rezydencję zdobywcy Nagrody Nobla, zwiedzimy wyjątkowe Muzeum Diabła i policzymy owady, zatopione w tysiącach bursztynów. 

Wilno - Kowno

Przybywamy do Wilna, a następnie udajemy się do Kowna, zlokalizowanego 100 km od stolicy Litwy. Tam zatrzymujemy się w hotelu.

Kowno

Rozpoczynamy zwiedzanie wspaniałego starego miasta, które niegdyś było stolicą Litwy. Odwiedzamy między innymi muzeum poświęcone twórczości Ciurlionisa - jednego z najsłynniejszych litewskich artystów. Następnie udajemy się do Muzeum Diabłów (prawdopodobnie jedyne w swoim rodzaju na świecie) oraz do Muzeum Sztuki Zilinskas (ma aż trzy piętra po brzegi wypełnione dziełami sztuki z Europy oraz Azji, w tym nawet flamandzkimi arrasami oraz japońską porcelaną). W mieście możemy też odwiedzić Muzeum Wojny, zamek z XIII wieku i uroczy ratusz.

Kłajpeda - Połąga

Dziś odwiedzamy miasto Kłajpeda, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego nad Zalewem Kurońskim. Kłajpeda to główny port morski Litwy. Zwiedzamy tutaj między innymi Plac Teatralny z figurą Annchen von Tharau'a, Starą Pocztę oraz Stare Miasto. Następnie podążamy do miasta Połąga, gdzie możemy się zrelaksować na plaży.

Połąga

Dziś odwiedzamy ogród botaniczny oraz Muzeum Bursztynu w pałacu hrabiego Tyszkiewicza. Muzeum posiada aż 25 tys. sztuk różnych bursztynów, z czego aż 15 tys.zawiera zatopione owady. Wieczorem możemy wybrać się do restauracji lub na plażę. 

Juodkrante - Nida - Połąga

Po śniadaniu wyjeżdżamy na całodniową wyprawę po półwyspie Kurońskim. W ciągu dnia możemy zatrzymać się w Juodkrante - drugiej pod względem liczby mieszkańców miejscowości Mierzei Kurońskiej, z domkami rybackimi tonącymi w zieleni sadów. Zobaczymy również Wzgórze Czarownic i park pełen rzeźb naturalnej wielkości, ukazujących drewniane postaci z litewskich bajek i legend. Są one dziełami różnych artystów ludowych. Następnie udajemy się do Nidy, gdzie jest kolejne Muzeum Bursztynu.Odwiedzamy tam też rezydencję Thomasa Manna - niemieckiego prozaika i eseisty i zarazem zdobywcy literackiej Nagrody Nobla w 1929 roku. Odwiedzamy także wioskę rybacką, ułożoną wzdłuż imponujących wydm. Następnie wracamy do hotelu w Połądze.

Szawle - Wilno

Po śniadaniu kierujemy się do Wilna, ale po drodze czeka nas jeszcze postój w mieście zwanym Siauliai przy Wzgórzu Krzyży - jednym z najświętszych sanktuariów Litwy. 

Wilno

Zaczynamy zwiedzanie od wizyty w kościołach Św. Piotra i Pawła oraz Św. Anny. W Wilnie warto jeszcze odwiedzić rosyjską cerkiew Ducha Świętego oraz jej podziemne katakumby. Później dostajemy się do kościoła Św. Jana oraz na Plac Ratuszowy z wieżą telewizyjną i Muzeum KGB. Będąc w Wilnie nie można darować sobie wizyty na Uniwersytecie Wileńskim - jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie Wschodniej. Na koniec odwiedzamy Zamek Giedymina, z którego rozpościera się spektakularny widok na miasto.

Troki

Dziś wybierzemy się na piękny Zamek Troki, umieszczony na wyspie pośród jezior i lasów.

Wilno

Transfer na lotnisko i lot do domu. Jeśli czas pozwoli, możemy się wybrać na szybkie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij