Łotwa w 4 dni. Odkryj tajemnicze zakątki stolicy i dziką przyrodę parków narodowych

Ryga
Ryga/Wikimedia/Wilson44691/CC0 | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Łotwa
  • 4 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Dziwaczny budynek, na dachu którego siedzą koty, średniowieczne zamki i bagna w tutejszym parku narodowym - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na nas w stolicy Łotwy.

Ryga

Ryga jest nie tylko stolicą kraju, ale również największym miastem Łotwy, którego liczba ludności nie przekracza jednak 700 tys. mieszkańców. Pierwszy dzień w tym miejscu warto potraktować jako rozpoznawczy, bowiem szczegółowe zwiedzenia nastąpi dopiero w kolejnych dniach. Dziś polecamy wejść na wieżę kościoła Św. Piotra i podziwiać z góry stolicę. Ciekawostką jest targowisko, które znajduje się w starym hangarze zeppelinów. Znajdziemy tam wędzoną rybę i świeże owoce. A jeśli już o jedzeniu mowa, polecamy spróbować takich lokalnych specjałów jak: pstrąg w bulionie z bazylią, szpinakiem, kapustą i kawiorem oraz szczupak w cukinii z przecierem cytrynowym, twarogiem i sosem jabłkowym.

Stare Miasto

Zwiedzanie Starego Miasta warto rozpocząć od filiżanki kawy w jednej z tutejszych knajpek. Dobrze przy tym obserwować muzyków i poprzebieranych ludzi, których pełno na tutejszym rynku.  

Zaraz obok Starego Miasta znajduje się ulica Jauniela, która daje doskonałą okazję na wykonanie kilku świetnych zdjęć, ze względu na przylegające do niej ciasne, ale bardzo urokliwe uliczki oraz zdobione kamienice. Warto też znaleźć na mapie Dom Bractwa Czarnogłowych z niepowtarzalną architekturą (niedaleko Placu Ratuszowego). 

Muzeum Okupacji

Trzeci dzień rozpoczynamy od spaceru ulicami Alberta lub Elżbiety, podziwiając współczesną architekturę. Dalej udajemy się do Muzeum Okupacji Łotwy, które przybliży nam realia życia w tym mieście w czasie II wojny światowej. Następnie podążamy do Muzeum Historii Rygi. 

Spacer po centrum miasta będzie z kolei dobrą okazją do zakupów. Na końcu warto udać się pod Pomnik Wolności.

Parki narodowe - Ryga

Ostatniego dnia warto zobaczyć Park Narodowy Gauja, mieszczący się zaledwie godzinę drogi od Rygi. Można również odwiedzić miasto Sigulda, w którym znajdują się trzy średniowieczne zamki: Kieś, Sigulda i Turaida. Kto woli się zrelaksować, może wybrać się z kolei na Jurmala Beach.

W samej Rydze warto z kolei zobaczyć zabytkowe samochody w Muzeum Motoryzacji. W międzyczasie można jeszcze rzucić okiem na dziwaczny Dom Kotów, na dachu którego siedzą dwa zwierzaki. 

Na koniec dobrze również zobaczyć Park Narodowy Kemeri, znajdujący się niedaleko Jurmali, na terenie którego znajdują się bagna i tereny pozalewowe.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij