Mae Hong Son w 3 dni. Oto kraina kobiet o... długich szyjach

Mae Hong Son
Flickr/Basil Strahm/CC BY 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Tajlandia
  • 3 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz tajlandzką wioskę zamieszkiwaną przez wyjątkowe panie, udaj się w okolice jaskini ryb oraz przejdź bambusowym mostem.

Przyjazd do Mae Hong Son

Na początek udaj się do Wat Chong Kham, czyli świątyni, która jest jedną z największych atrakcji miasta. Twoją uwagę z pewnością zwrócą szpiczaste kopuły budynków, wchodzących w skład kompleksu. Nieopodal znajduje się niewielkie jezioro. Możesz udać się na krótki spacer wzdłuż jego brzegu, by podziwiać wspaniałe krajobrazy Mae Hong Son. 

Następnie udaj się do tzw. wioski długich szyj. Zobaczysz tu znane na całym świecie kobiety, noszące na szyjach mosiężne kręgi. Interesująca, choć kontrowersyjna tradycja, jeszcze niedawno bliska była całkowitemu wymarciu. Dziś traktowana jest jako atrakcja turystyczna. Odwiedzając wioskę, przygotuj się na problemy komunikacyjne. Kobiety z długimi szyjami zazwyczaj nie potrafią porozumiewać się po angielsku. Są one jednak bardzo przyjaźnie nastawione do odwiedzających i ochoczo zachęcają do kupna różnych wyrobów rękodzielniczych.

Wieczorem udaj się na zwiedzanie kolejnej świątyni. Tym razem przekonaj się o pięknie Wat Phra That Doi Kongmu. Wyróżnia się ona śnieżnobiałą elewacją, a po zmroku zdobi ją skromna, choć bardzo estetyczna iluminacja.

Jaskinia ryb, most Sutongpe i Świątynia Wat Hua Wiang

Z samego rana udaj się na krótką wyprawę jedną z tutejszych górskich tras. W trakcie spaceru natkniesz się na niewielkie wioski, zamieszkałe przez górskie plemiona.

Dziś warto udać się także do tzw. jaskini ryb. Niech nazwa ta nie wprowadzi cię w błąd, bo na miejscu nie spotkasz żadnego skalnego otworu. W ten sposób okoliczni mieszkańcy nazywają... malowniczy potok, zamieszkały przez słodkowodne ryby. Większość z nich to karpie, które szanowane są tu w szczególny sposób. Zwróć uwagę, że w pobliżu potoku znajduje się sanktuarium, poświęcone temu gatunkowi. Odpocznij nad brzegiem strumyka karmiąc pływające w nim stworzenia. Oczywiście jest możliwość ich zakupu i przyrządzenia z nich przepysznych dań.

Następnie udaj się na most Sutongpe. Bambusowa konstrukcja najpiękniej wygląda o zachodzie słońca. Jeśli będziesz miał czas, możesz dziś również zobaczyć świątynię Wat Hua Wiang. Zabytkowy obiekt pochodzi z XIX wieku i ma charakterystyczne, spadziste dachy.

Wyjazd z Mae Hong Son

Zanim opuścisz miasto, koniecznie udaj się na spacer po nieco tajemniczym parku Pang Ung. Alejkami, wiodącymi tuż przy brzegu jeziora Huai Makhuea Som, przechadzają się niekiedy mnisi. 

Z Mae Hong Son bardzo łatwo dostać się do górskiej wioski Ban Rak Thai. W jej okolicach zobaczysz przepiękne wzgórza i plantacje herbaty. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij