Malta w 5 dni. Aktywna wyprawa po malutkim kraju

Fiesty na Malcie
Fot.: Dorota Ziemkowska, Źródło: Wyprawy Marzeń

Szczegóły


  • Malta
  • 5 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Ciche Miasto, w którym ze świecą szukać jakiegokolwiek pojazdu, Katakumby i ruiny megalitycznych świątyń - to wszystko zobaczysz w jednym z najmniejszych krajów na świecie. 

Valletta

Rozpoczynamy od zwiedzenia Valletty, czyli jednej z najmniejszych stolic świata. Znajduje się tu ponad 320 zabytków! Przede wszystkim warto zobaczyć Konkatedrę świętego Jana oraz górne ogrody Barrakka, z których można oglądać Wielki Port. 

Mosta - Mdina - Rabat

Dziś zwiedzamy zachodnią część wyspy. Na początek udajemy się do miasta Mosta, na którego obrzeżach znajduje się Malta Aviation Museum. Warto tu też zobaczyć piękny kościół, posiadający trzecią co do wielkości kopułę na świecie. Kolejnym przystankiem będzie Mdina, dawna stolica Malty. Jest ona określana mianem Cichego Miasta, ponieważ ruch samochodów jest w nim ograniczony do niezbędnego minimum. To średniowieczne miasteczko jest zdominowane przez normańską oraz barokową architekturę. Na koniec ruszamy do miasta Rabat, w którym warto zobaczyć Roman Villa oraz Katakumby. 

Gozo

Dziś wybieramy się na wyspę Gozo. Żeby się tam dostać, należy udać się na przeprawę promową do Cirkewwa. Stolicą Gozo jest dawne miasto Rabat, którego nazwa została zmieniona w 1897 roku na Victoria, dla uczczenia diamentowego jubileuszu (60 lat panowania) królowej Wiktorii. Warto tutaj wejść na wzgórze Cittadella, skąd roztacza się widok na miasto i okolice. Będąc na Gozo można również wybrać się w miejsce, gdzie niegdyś wznosiło się Azure Window, czyli most skalny, który rozpadł się w marcu 2017 roku. Po południu skieruj się na Calypso Cave, a pod wieczór wyleguj na plaży i kąp w Morzu Śródziemnym. 

Blue Grotto

Zaczynamy dzień od rejsu po jaskiniach morskich w Blue Grotto. Następnie zwiedzamy kompleks Mnajdra, w którym mieszczą się prehistoryczne świątynie megalityczne. Kilkaset metrów dalej znajduje się inne stanowisko archeologiczne – Ħaġar Qim. Zachowały się tu pozostałości świątyń datowanych na IV i III tysiąclecie p.n.e., które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po południu warto się wybrać na majestatyczne klify Dingli, które stanowią najwyższy punkt wysp maltańskich (253 metry). Rozciągają się stąd spektakularne widoki na otwarte morze.

Gnejna

Ostatni dzień podróży to zwiedzanie północno-zachodnich wybrzeży Malty. Zaczynamy na jednej z najpiękniejszych plaż, zwanej Gnejna. Warto się tu zrelaksować - kąpać i opalać. Aktywni mogą się wybrać do trzech miast: Isla, Bormla oraz Birgu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij