Malta w 6 dni. Śladem wyjątkowych smaków

Malta
Pixabay/spfoia/CC0 Public Domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Malta
  • 6 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Spróbujemy likieru w z opuncji (rodzaj kaktusa), wykąpiemy się w Morzu Śródziemnym i obejrzymy jedną z najmniejszych stolic na świecie. 

Malta

Przylot i aklimatyzowanie się na wyspie, która według magazynu "International Living" ma "jeden z najlepszych klimatów do życia na świecie". Warto dziś wykąpać się w Morzu Śródziemnym albo spróbować lokalnej kuchni, na przykład potrawki z królika. 

Valletta

Dziś warto zwiedzić stolicę Malty, która liczy zaledwie około 6 600 mieszkańców, ale za to ma aż 320 zabytków, dzięki czemu jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Mosta - Mdina

Ruszamy w kierunku miasta Mosta, gdzie można odwiedzić słynną Rotundę - Kościół Wniebowzięcia Matki Bożej. Następnie przenosimy się do Ta'Qali, gdzie zwiedzamy lokalny rynek. To dobra okazja do zakupu pamiątek, na przykład wyrobów ze szkła i srebra.

Następnie odwiedzamy Mdinę - dawną stolicę Malty, która jest często określana jako "Silent City". Skąd taka nazwa? Wzięła się między innymi z bardzo wąskich i zarazem cichych, pozbawionych życia uliczek. Dziś warto również zwiedzić Katakumby, ogrody San Anton oraz wzgórze Dingli Cliffs.

Wyspa Gozo

Dziś wyruszamy promem na wyspę Gozo. To bardzo urokliwe i malownicze miejsce. Znajdziemy tutaj między innymi świątynię Ggantija w Xaghra - pamiętającą czasy neolitu. Na Gozo odwiedzamy też stolicę wyspy Victorię oraz udajemy się do Cytadeli i Zatoki Xlendi. Po południu wybieramy się do miejscowości Dwerja, gdzie niegdyś wznosiło się Azure Window, czyli malowniczy, naturalny łuk skalny. Niestety, rozpadł się w marcu 2017 roku. 

Valetta

Pozostał nam tylko jeden pełny dzień a zwiedzanie Malty. To dobry czas, aby poznać lokalną kuchnię, a już na pewno skosztować tutejszych win. Wieczorem dobrze jest udać się na do centrum stolicy, aby posłuchać muzyków, grających na ulicach. 

Port lotniczy Malta

Ostatniego dnia ruszamy do domu. Jeśli czas pozwoli, warto udać się na szybkie zakupy. Dobrze przywieźć ze sobą maltańskie miody, wina lub likiery, na przykład kminkowy lub z opuncji. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij