Maroko w 7 dni. Ekscytująca przygoda w magicznej krainie

Maroko
Pixabay/JimboChan/public domain | Źródło: Pixabay

Szczegóły


  • Maroko
  • 7 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd zorganizowany

W czasie podróży po Maroku zjedziesz rowerem po zboczach gór Atlas, spróbujesz jazdy konnej na piaszczystych plażach As-Sawiry oraz odpoczniesz w tradycyjnej łaźni hammam.

Marrakesz

Aktywną podróż po Maroku rozpocznij od malowniczego Marrakeszu. Udaj się na główny plac miasta - Dżamaa al-Fina - gdzie na straganach będziesz się mógł poczęstować zupą ze ślimaków. Spacerując po mieście na pewno spotkasz zaklinaczy węży, malarzy henną oraz ulicznych artystów.

Marrakesz

Dziś zwiedzaj miasto jeżdżąc na rowerze. Zobacz koniecznie Pałac Królewski, Meczet Kutubijja oraz targ Medina.

Marrakesz - As-Sawira

As-Sawira to stare miasto w zachodnim Maroku, w którym Jimi Hendrix napisał jedną ze swoich piosenek – „Castles Made of Sand”. Musisz więc zobaczyć to inspirujące miejsce! Odwiedź dzielnicę żydowską oraz tutejszy port. Następnie spróbuj przejażdżki konnej po złocistej plaży.

As-Sawira - Aroumd

Dziś wybierz się w pasmo gór Atlas. To właśnie tutaj możesz zjechać rowerem jedną ze specjalnie przygotowanych tras. Po tak wspaniałej przygodzie zaspokój swój apetyt tradycyjnie wypiekanym marokańskim chlebem oraz mięsem upieczonym w tażinie.  

Aroumd

Aroumd to świetnie miejsce dla miłośników górskich wędrówek. Koniecznie wybierz się więc znów na jeden z tutejszych szlaków turystycznych.

Aroumd - Marrakesz

Wróć do Marrakeszu i oddaj się błogiemu lenistwu. Najlepiej odpręż się w klasycznej łaźni hammam.

Marrakesz

Dziś zobacz ogrody Agdal, zachowane do dziś mury obronne miasta oraz Grobowce Saadytów. Przed wyjazdem możesz kupić kilka pamiątek. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij