Mauretania w 10 dni. Wyprawa po najpiękniejszych oazach

Mauretania
Flickr/m l/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Mauretania
  • 10 dni
  • więcej niż 9 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz cmentarzysko porzuconych okrętów, przemierz wydmy i wypocznij w cieniu daktylowców.

Nawakszut

Po przyjeździe do stolicy kraju przejdź się po mieście - możesz zajrzeć do Muzeum Narodowego, albo na liczne bazary. Po męczącej podróży warto również wybrać się na plażę i odpocząć u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego.

Nawakszut - Iwik - Banc d’Arguin - Nawakszut

Drugiego dnia opuść Nawakszut i odwiedź jeden z najsłynniejszych parków narodowych świata – rezerwat Banc d’Arguin. Po drodze zatrzymaj się koniecznie w rybackiej wiosce Iwik, zamieszkiwanej przez lud Imragen, którego przedstawicieli uważa się za potomków pierwotnych mieszkańców Mauretanii – Bafourów.

W samym rezerwacie Banc d’Arguin będziesz mógł z kolei zobaczyć wiele niezwykłych gatunków ptaków – np. flamingów, pelikanów oraz rybitw. Wieczorem wróć do stolicy na noc.

Nawakszut - Nawazibu

Tym razem udaj się do Nawazibu – drugiego co do wielkości miasta Mauretanii. To bardzo ważny ośrodek, w którym ogromną rolę odgrywa rybołówstwo. Warto tu przede wszystkim zajrzeć do zatoki, w której stoją opuszczone, niszczejące statki

Nawazibu - Ben Amera

Kolejnym przystankiem na mapie wyprawy po Mauretanii jest Ben Amera – trzeci na świecie pod względem wielkości monolit. Twór ten znajduje się na samej granicy z Saharą Zachodnią. Niedaleko stamtąd biegnie linia kolejowa, którą jeżdżą potężne pociągi, transportujące rudy żelaza. Jeśli będziesz mieć nieco szczęścia, być może uda ci się zobaczyć jeden z nich!

Nawazibu - Atar

Dziś zatrzymaj się w miejscowości Atar, w okolicach której znajdują się niezwykle piękne wydmy i oazy.

Nawazibu - Kalb ar-Riszat - Wadan

Szósty dzień wyprawy będzie dla ciebie niezwykle aktywny. Koniecznie zobacz neolitowy kamienny krąg El Bayyed. Następnie udaj się w kierunku Kalb ar-Riszat – wspaniałej okrągłej struktury, przypominającej ogromny krater. Jej średnica wynosi niemal 50 kilometrów! Do dziś nie udało się ustalić, jak powstała.

Niemal 25 kilometrów dalej znajduje się wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasto Wadan.

Nawazibu - Szinkit

Dziś wybierz się do malowniczego miasta Szinkit. Po drodze będziesz mógł zobaczyć ulokowane między wydmami oazy Tenewchert.

Szinkit również znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ogromne wrażenie zrobi na tobie jego zabytkowa zabudowa, na którą składa się kilkadziesiąt kamiennych i glinianych domów, pochodzących nawet z XIII wieku! Warto również wybrać się do tutejszego zabytkowego meczetu oraz do biblioteki, w której znajdują się średniowieczne zwoje Koranu.

Szinkit - Timinit

Przemieszczając się podziwiaj malownicze góry Zarga. Po drodze możesz zatrzymać się na odpoczynek w oazie Barbara. Twoim celem jest jednak oaza Timinit, znana z upraw daktylowców.

Timinit - Tergit

Dziś udaj się do oazy Tergit. Znajdziesz tu gaje palmowe oraz gorące źródła. 

Tergit - Nawakszut

Ostatni dzień wyprawy po Mauretanii spędź ponownie w stolicy kraju. Po raz ostatni wybierz się na słoneczną plażę lub na targ rybny. Możesz także podziwiać piękne wydmy na przedmieściach, a także odwiedzić tutejsze meczety.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij