Meksyk w 13 dni. W poszukiwaniu śladów Majów

Merida
Merida/Wikimedia/Adam Jones, Ph.D./CC

Szczegóły


  • Meksyk
  • 13 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Od pięknych plaż Cancun, po legendarne ruiny Majów i tętniący życiem rynek Chichi, na którym kupimy lokalne wyroby rękodzielnicze. 

Cancun

Po przyjeździe do Cancun polecamy przejść się wzdłuż pięknych plaż i wykąpać w morzu, nabierając tym samym energii przed dalszą częścią wyprawy. 

Chichen Itza

Zaczynamy podróż od jednego z siedmiu cudów świata - Chichen Itza oraz piramidy El Castillo, która została poświęcona bogu Kukulcan. Budowla stworzona jest z niesamowitą precyzją, do takiego stopnia, że w trakcie równonocy światło słoneczne pada na schodach w taki sposób, że szereg cieni tworzy kształt ciała, łączący się z piramidą. 

Po zwiedzaniu starożytnych ruin Chichen Itza jedziemy do Meridy. To stolica stanu Jukatan, znana także jako White City. Zobaczymy tutaj kolonialne budynki, liczne place i kolorowe rynki, na których będzie można oglądać i kupować wyroby rękodzielnicze. 

Merida

Zwiedzanie miasta lub możliwość skorzystania z licznych wycieczek, oferowanych przez lokalne biura podróży. 

Ruiny Palenque

Czwartego dnia wyprawy odwiedzamy ruiny Palenque, w skład których wchodzą świątynie, wieże, grobowce oraz piramidy. To miejsce słynie również z licznych skarbów Czerwonej Królowej. 

Ruiny Palenque

Ponieważ ruin wartych zobaczenia jest tak dużo, warto przeznaczyć na nie przynajmniej dwa dni. 

San Cristobal

Kolejne trzy dni wyprawy spędzimy w rejonach San Cristobal. Znajduje się tutaj wiele fascynujących i unikatowych plemiennych wiosek, w których można oglądać ludzi odzianych we własnoręcznie wykonane ubrania. 

San Cristobal

Dziś również zwiedzamy okoliczne wsie, w których można kupić pięknie wykonane lokalne rękodzieła oraz porozmawiać z mieszkańcami. Jeśli dobrze trafimy, dowiemy się wiele na temat sposobu życia i wierzeń z czasów przed przybyciem Kolumba.

San Cristobal

Dalsze zwiedzanie rdzennych wiosek.

San Cristobal - Panajachel

Dziś przekroczymy granicę z Gwatemalią w Ciudad Cuauhtemoc na trasie do Panajachel.

Jezioro Atitlan

Dziś odpoczywamy nad jednym z najpiękniejszych jezior na świecie, zwanym Atitlan. Można opalać się nad jego brzegiem, lub popływać w chłodnej wodzie. 

Panajachel

Drugi dzień spędzamy nad jeziorem. Możemy zorganizować piknik lub przejść się po okolicy. 

Chichicastenango - Antiqua

Dziś odwiedzamy tętniący życiem rynek Chichicastenango w Gwatemali. W dzień targowy można tutaj spotkać wielu potomków starożytnych Majów, którzy schodzą ze wzgórz, aby sprzedać swoje rękodzieła, na przykład naczynia. Warto również udać się do miasta Antiqua, obejrzeć tamtejszą architekturę i posłuchać lokalnej muzyki. 

Meksyk

Przed wylotem do domu warto wybrać się na ostatni spacer lub szybkie zakupy. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij