Namibia w 10 dni. Poznaj wszystkie oblicza Afryki

Namibia
Pixabay/Klinkow/CC 0 Public Domain | Źródło: Wikipedia

Szczegóły


  • Namibia
  • 10 dni
  • 3-6 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Zobacz 50-kilometrowe wydmy, wyschnięte jezioro i pozostałości po niemieckiej architekturze kolonialnej.

Park Narodowy Etoszy

Na początku wyprawy kierujemy się na jałowe obszary północnej Namibii. Po drodze zatrzymujemy się przy popularnym rynku rzemieślniczym, gdzie można zaopatrzyć się w kilka pamiątek. Wjeżdżamy samochodami do Parku Narodowego Etoszy, gdzie zatrzymamy się na noc w obozie kempingowym. 

Park Narodowy Etoszy

Etosza to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w całej Afryce. Rozległe, otwarte tereny, pozwalają na obserwowanie zwierząt, które zwykle są ukryte wśród gęstej roślinności. Tutaj zdarza się, że przechodzą nawet przez drogę, którą się poruszamy! Z takiej wycieczki można przywieźć sporo interesujących zdjęć.

Park Narodowy Etoszy - Outjo

Jeszcze jedno poranne safari po parku i wyjeżdżamy do Outjo - miasta uważanego za miejsce narodzin karnawału w Namibii. Dotrzemy tam w godzinach popołudniowych. Na miejscu można zwiedzić muzeum krajoznawcze (Franke-Haus-Museum) i zobaczyć ekspozycje, związane z ekspedycją wojenną majora Victora Franke z czasów I wojny światowej. Stoi tutaj również pomnik, upamiętniający wyprawę do portugalskiego fortu w Naulila w Angoli, która była prowadzona przez Victora Franke w październiku 1914 roku po masakrze niemieckiej delegacji chcącej zawrzeć pakt o nieagresji. Około 70 km na zachód od Outjo znajduje się natomiast monumentalna skała Vingerklip.

Plemię Himba

Dziś odwiedzamy wspólnotę Himba – grupę etniczną, zamieszkującą północno-zachodnią część Namibii. 

Swakopmund

W drodze do Swakopmund oglądamy piękne szczyty Spitzkoppe. Samo miasto jest ośrodkiem wypoczynkowym, w którym można podziwiać dobrze zachowaną niemiecką architekturę kolonialną.  

Wikimedia/Georgio/GNU | Źródło: Wikipedia

Swakopmund

Ten dzień możemy poświęcić nie tylko na zwiedzanie miasta. Warto również skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, takich jak spadochroniarstwo, jazda na quadach czy sandboarding, czyli surfowanie po wydmach!

Sesriem

Dziś jedziemy na południe, żeby zobaczyć tajemniczą pustynię Namib. Podczas wycieczki z przewodnikiem dowiemy się między innymi, jak Buszmeni mogli przetrwać w tutejszych trudnych warunkach. Wieczorem kolacja przy ognisku, obserwowanie gwiazd, słuchanie odgłosów szakali i gekonów.

Park Narodowy Namib-Naukluft

Dzień rozpoczynamy od wizyty w Parku Narodowym Namib-Naukluft, który jest jednym z największych na świecie obszarów chronionych. Zajmuje on nadmorską równinę, stanowiącą część pustyni Namib, wraz z wydmami o długości blisko 50 km. Dziś również będziemy mogli zwiedzić wyschnięte jezioro Sossusvlei i odpocząć w obozie.

Kanion Fish River

Dzisiaj jedziemy na południe do kanionu Fish River. Po drodze warto zrobić postój, aby móc nacieszyć się wspaniałymi widokami.

Windhuk

Po śniadaniu czeka nas droga powrotna do Windhuk oraz wyjazd z Namibii. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij