Nepal w 5 dni. Niezapomniana wyprawa w stronę ośmiotysięcznika

Annapurna
Flickr/Nomad Tales/CC BY-SA 2.0 | Źródło: Flickr

Szczegóły


  • Nepal
  • 5 dni
  • do 3 tys. zł / os.
  • wyjazd indywidualny

Wizyta w  wysokogórskiej wiosce, słynącej z doskonałych tancerzy i  relaks z widokiem na jeden z najwyższych szczytów Ziemi.

Pokhara - Modi Valley

W wyprawę po Nepalu najlepiej wybrać się z przewodnikiem, zwłaszcza, jeśli zamierza się zdobywać tamtejsze najwyższe szczyty. Podróż zaczynamy w Kalikasthan. To miejsce zachwyca wielkimi polami i łąkami, a także pasmami rododendronów oraz możliwością obserwowania panoramy otoczonej zaśnieżonymi szczytami. 

Spacer rozpoczynamy kierując się w dół do rzeki Modi, po drodze odwiedzając urokliwe wioski, w których obserwować można góry Lamjung Himal i Annapurna. Przechodzimy przez długi wiszący most nad Modi Valley - nieopodal rośnie gęsty las Sal prowadzący do wsi Chachowk. Następnie udajemy się do wsi Yangjakot, gdzie spędzamy noc na wysokości 1440 m.

Warto tutaj nadmienić, że ze względu na wysokość, organizm podróżnika może zachowywać się inaczej niż zwykle. Aklimatyzacja może wymagać chwili przyzwyczajenia, dlatego też zalecamy udać się w góry z przeszkoloną osobą, która w razie potrzeby udzieli pierwszej pomocy.

Siklis

Dziś rano zmierzamy w dół doliny Modi, co zajmie nam niecałe 2 godziny. Po drugiej stronie rzeki podążamy do wsi Chasu. Dalej czeka nas długi spacer po stromych zboczach, aż dotrzemy do rozległych pól Siklis oraz wioski Gurung. Ta część wyprawy powinna nam zająć kolejne 3 godziny. Na szczycie pobliskiego wzgórza w Siklis warto spędzić noc.

Siklis

Ten dzień dobrze poświęcić na zwiedzanie okolicy Siklis przed dalszą wyprawą. Można ruszyć w stronę licznych punktów widokowych, zobaczyć okoliczne wsie i obserwować życie tutejszych mieszkańców (na przykład ludzi zajmujących się tkactwem i dziewiarstwem w Gurung - największej wiosce w regionie. Tutaj również często organizowane są pokazy lokalnych tańców. Jeśli namówimy przewodnika, wyszuka grupę, która specjalnie dla nas zaaranżuje krótki pokaz). 

Ghalegaun

Po dwóch dniach w Siklis, czeka nas najdłuższy odcinek wędrówki. Kierujemy się w stronę lasów na zachód od ośnieżonych szczytów i wspinamy się po trawiastych pagórkach na Tara. Ten odcinek zajmie nam około 4 godzin. Po tym czasie znajdziemy się w punkcie widokowym, z którego widać niemal cały masyw Annapurny. Jeśli niebo będzie pogodne, widok z całą pewnością wynagrodzi trudy wspinaczki. Droga w dół, do Ghaleguan, powinna nam zająć blisko 3 godziny.

Pokhara

Po nocy spędzonej w Ghaleguan czeka nas dalsza podróż do Ghurjung Khola, czyli do dopływu rzeki Seti. Dojście do głównej drogi zajmie nam około 2 godziny. Tam znajdziemy transport do Pokhary, czyli centralnego miasta Nepalu, położonego około 200 km od Katmandu. Jeśli wystarczy czasu przed powrotem do domu, warto tutaj zobaczyć chociażby jezioro Phew Tal ze świątynią Tal Barahi, umieszczoną na środku jeziora.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej Zamknij